Zagrali dla potrzebujących dzieci

Już po raz siódmy w meczu charytatywnym zmierzyli się Samorządowcy i Dziennikarze. Dochód z z pojedynku przekazany został na cele charytatywne.

ię Miasto Bydgoszcz wraz ze Stowarzyszeniem Metropolia Bydgoszcz już po raz siódmy zorganizowało Wielki Mecz Charytatywny Metropolii Bydgoszcz Samorządowcy vs Dziennikarze. Podczas poprzednich sześciu edycji dzięki ofiarności sponsorów, zawodników i kibiców udało się zebrać ponad 100 tys. zł. Środki te pozwoliły na zorganizowanie m.in. kolonii dla dzieci, a także jednodniowych wycieczek do atrakcyjnych miejsc w naszym regionie i sąsiednich województwach. Były organizowane również wspólne wyjścia na lody, do muzeów, sal zabaw, kin itp. Dzieci spędzały aktywnie czas, korzystając m.in. z basenów, ścianek wspinaczkowych i kręgielni. Nie byłoby to możliwe bez udzielonego placówkom wsparcia.
W niedzielę (15.09) drużyny spotkały się na stadionie Gwiazdy przy ul. Nakielskiej. Podobnie, jak przed rokiem, także i tym razem lepsi okazali się Samorządowcy, którzy zwyciężyli 7:2. Nie wynik był jednak najważniejszy, a cel.

Tym razem udało się zebrać ponad 32 tys. złotych. Zebrane środki – podobnie jak poprzednio – zostaną podzielone pomiędzy Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Karolewie z przeznaczeniem na organizację wypoczynku i czasu wolnego podopiecznych w czasie zimowych ferii i letnich wakacji.

Sponsorzy meczu: producent mięsa drobiowego - Drobex, szkolenia lotnicze, loty widowiskowe - Zonda, producent kominków na biopaliwa - Planika, przedszkole niepubliczne - Ensino, palarnia kawy - Bromberg Caffee, dom kultury - Fabryka Lloyda, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy, salony łazienek - Elements, hurtownia instalacyjna - Bims Plus, hurtownie budowlane - Matbud, zakłady mięsne - Niewieścin, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, KPEC - Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie, agencja reklamy - Start, Leśny Park Kultury i Wypoczynki Myślęcinek, konstrukcje stalowe - Kormost, Centrum Ubezpieczeniowe WIP, City Hotel.