Wystartowały Aktywne Wakacje. Wyzwania dla każdego

Przez cały lipiec i sierpień trwać będzie konkurs Aktywne Wakacje. Na najlepszych czekać będą atrakcyjne nagrody.

W niedzielę (30.06) zakończyliśmy rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zachęcamy jednak do dalszej aktywności. Już 1 lipca wystartował konkurs Aktywne Wakacje, który potrwa osiem tygodni.
Każdego tygodnia za pokonanie dedykowanego aktywności dystansu z użyciem aplikacji "Aktywne Miasta" uczestnicy otrzymają specjalne wirtualne odznaki.
Rywalizować będziemy w trzech kategoriach:

• rower i kolarstwo (100 km);
  • nordic walking i chodzenie (35 km);
  • bieganie i canicross, rolki (25 km)

Na uczestników czekają dwie nagrody w tygodniu w każdej kategorii aktywności oraz trzy nagrody główne za zdobycie wszystkich 8 wakacyjnych odznak.
Na najbardziej zaangażowanych czekać będą nagrody finansowe.

- Mamy nadzieję, że latem bydgoszczanki i bydgoszczanie nie zrezygnują z aktywności. Przed rokiem pobity został rekord. Uczestnicy naszego konkursu zdobyli łącznie 34905 odznak. To o 15194 więcej niż w 2022 roku. Liczymy na to, że tym razem uda się jeszcze ten wynik poprawić. Warto dodać, że aktywności można wykonywać w dowolnym miejscu na świecie, np. w trakcie urlopu. Zapraszamy wszystkich do zabawy - mówi Tomasz Dobrowolski, pełnomocnik Prezydenta Bydgoszczy ds. marki Aktywne Miasta.
Więcej TUTAJ.