logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wystartował trening do Rowerowej Stolicy Polski
Punktualnie o północy we wtorek (21.03) kilka tysięcy uczestników w całej Polski rozpoczęło trening do Rowerowej Stolicy Polski. Potrwa on do 21 maja.


Oficjalnie trening rozpoczął się o północy 21 marca. Do godzin porannych w całej Polsce wzięło w nim udział blisko 3 tys. uczestników w treningu miast i ponad 300 osób w treningu gmin. To nowość wprowadzona w tegorocznej edycji. Do tej pory w rywalizacji brały udział tylko miasta prezydenckie. Tym razem prowadzona będzie także rywalizacja gmin. 

O północy do treningu przystąpiły 53 miasta. Oprócz Bydgoszczy (Metropolia Bydgoszcz) na rowery wsiędli również mieszkańcy m.in. Katowic, Gdyni, Piły, Poznania, Zielonej Góry, Grudziądza, Torunia, Tarnowa, Wałbrzycha, Leszna, Gorzowa, Gniezna, czy Białej Podlaskiej. W rywalizacji gmin mamy obecnie 29 gmin z całej Polski.

Jak wziąć udział w zabawie? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, stworzyć swój profil i wybrać rywalizację do której chce się dołączyć. Co ważne w naszej zabawie udział wziąć mogą także mieszkańcy miast i gmin, które nie zgłosiły się do rywalizacji. Będę mogli oni przystąpić go tzw. grupy Reszty Świata. 

W ubiegłym roku w treningu wzięły udział 53 miasta. W ciągu dwóch miesięcy 15 tys. użytkowników wykręciło 2,3 mln km. Przypominamy, że trening jest rozgrzewką przed rywalizacją w Rowerowej Stolicy Polski. Ta odbywać będzie się w dniach 1-30 czerwca. W 2022 r z triumfu cieszyli się mieszkańcy Białej Podlaskiej. 

Patronat na Rowerową Stolicą Polski objęły Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich. Tradycyjnie sponsorami akcji są: Centrumrowerowe.pl, Fale Loki Koki, Ibombo, SISU i City Hotel. Patronat medialny sprawują: ESKA, Onet, Medonet i Noizz oraz Rzeczpospolita.

Więcej na aktywne.miasta.pl