logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wyjątkowy kalendarz bydgoskiego schroniska
Kalendarz adwentowy z podopiecznymi schroniska oraz Mikołajki dla wszystkich, którzy chcą spędzić ten dzień ze zwierzętami. To propozycje Bydgoskiego Schroniska.


Dokładnie 1 grudnia na facebooku bydgoskiego schroniska ukazała się pierwsza część "Zwierzakowego kalendarza adwentowego". Skąd pomysł?  
- To zupełnie nowa idea. Postanowiliśmy, że przez 24 dni grudnia, do Wigilii, przedstawiać będziemy po jednym psiaku spośród tych, które najdłużej są u nas w schronisku - mówi Karina Marecik, opiekunka zwierząt w bydgoskim schronisku.
Bohaterem pierwszego dnia był Asik, w kolejnych ukazali się Mania, Florka, Leon i Rex.

- Z tej piątki Rex jest u nas najdłużej, bo już od 2021 roku. Taki kalendarz to dobra okazja do zaprezentowania tych wyjątkowych piesków. Choć grudzień dopiero się rozpoczął, już są pytania i możliwe, że pieski-bohaterowie "Zwierzakowego kalendarza adwentowego" znajdą nowe domy. Już teraz wiemy, że warto było to zrobić i myślę, że podobne akcje powtarzać będziemy także w kolejnych latach - dodaje Karina Marecik.


Zdjęcia piesków ukazują się każdego dnia na FB Schroniska dla Zwierząt
Wszystkich, którzy chcieliby spędzić dzień z podopiecznymi Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy zapraszamy w środę (6.12) na Mikołajki. Każdy z nas może zostać św. Mikołajem i sprawić, by magia świąt dotarła do schroniska. Wystarczy przyjść z prezentem dla zwierząt (np. karma lub środki higieniczne) i zabrać dowolnego psiaka na spacer. Po jego zakończeniu będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Mikołajki z czworonogami odbędą się w godzinach 11-17. Szczegóły TUTAJ.