Wybierz miejsce na planszy w bydgoskiej edycji Monopoly!

Jesienią br. odbędzie się premiera bydgoskiej edycji gry Monopoly. Miasto Bydgoszcz organizuje konkurs na wybór najdroższego pola gry.

Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Jej pierwsza edycja wydana została w 1935 roku roku w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu na świecie sprzedano ok. 200 mln egzemplarzy. Powstało też ponad 200 wersji lokalnych. Swoje gry mają m.in. Dubaj, czy Sydney. Na jesień 2024 r. planowana jest premiera bydgoskiej edycji gry.
Na planszy znajdą się m.in. miejskie instytucje, budynki, ale też firmy kojarzące się z Bydgoszczą.
Do obsadzenia pozostało jeszcze najdroższe pole na planszy. Zdecydowaliśmy, że wybiorą je mieszkańcy.
- Prosimy mieszkanki i mieszkańców, by z przedstawionych propozycji, wskazali obiekt, który ich zdaniem powinien być na najdroższym polu gry - mówi Łukasz Krupa, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Szczegóły konkursu znajdują się na https://www.facebook.com/bydgoszczpl.

Jak wybierać?

• W komentarzu pod postem napisz nazwę miejsca (wybierz jedno z grafiki), które ma zostać najdroższym polem gry w bydgoskiej wersji Monopoly;
  • możesz dodatkowo uzasadnić swój wybór i zdobyć grę jako pierwsza/y;
  • komisja konkursowa wybierze 20 najbardziej kreatywnych komentarzy i nagrodzi je bydgoską wersją Monopoly;
  • swoje propozycje podajemy od dziś (20.05) do 28 maja do północy. 3 czerwca skontaktujemy się z osobami, które napiszą najciekawsze uzasadnienia;

Regulamin TUTAJ.

Bydgoska wersja gry Monopoly dostępna będzie w największych sieciach sprzedażowych, które zajmują się gramy planszowymi, ale też w lokalnych księgarniach.