Wolontariat-gdy nie musisz, a chcesz!

Chcesz działać społecznie na rzecz drugiego człowieka lub pomagać zwierzętom, ale nie wiesz gdzie się zgłosić? A może prowadzisz organizację pozarządową i potrzebujesz wsparcia wolontariuszy przy realizowanych zadaniach, ale masz trudności z dotarciem do tych osób? Wyszukiwarka wolontariatu jest właśnie dla Ciebie.

Rozwiązanie to już jakiś czas temu udostępnił Zespół ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Urzędu Miasta na stronie internetowej www.bcopw.pl.
Narzędzie to ma wspierać rozwój idei bezinteresownego pomagania w naszym mieście. Dzięki wyszukiwarce w prosty i bezpłatny sposób możesz udostępnić ofertę dla wolontariuszy. Zrobisz to, wypełniając formularz dostępny TUTAJ. Po zatwierdzeniu oferty przez administratora zostanie ona opublikowana w wyszukiwarce. W ten sposób zobaczą ją osoby gotowe do pracy wolontariackiej.
Wyszukiwarka umożliwia potencjalnym wolontariuszom przeglądanie ofert według obszarów, które interesują konkretną osobę. Pozwala uzyskać niezbędne informacje dotyczące oczekiwań organizatora wolontariatu. O interesujące wolontariusza szczegóły można dopytać kontaktując się bezpośrednio z organizatorem wolontariatu.
Po uzyskaniu od organizatora zaproszenia do współpracy wolontariusz rozpoczyna swoją przygodę z wolontariatem i zbiera cenne na rynku pracy doświadczenie.
Więcej informacji o wyszukiwarce wolontariatu znajdziecie na stronie: