Wkrótce LiterObrazki - festiwal dla małych miłośników książek

W najbliższy weekend (24 – 26 maja) w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się Festiwal Książki Obrazkowej „LiterObrazki”. Tegoroczna odsłona festiwalu to moc spotkań, zabaw, zajęć warsztatowych, koncertów, spektakli i książkowych radości.

Przez cały weekend (24-26.05) w samym sercu Bydgoszczy  - w gmachu WiMBP dzieci i ich opiekunowie odnajdą inspirującą rozrywkę, niebanalną edukację, wielką dawkę radości i dobrej energii.
Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Bydgoszczy odbędzie się po raz trzynasty. Organizatorzy festiwalu przygotowali dla  dzieci i rodziców program bogaty w mnóstwo nietuzinkowych atrakcji: warsztaty z doskonałymi artystami, zajęcia edukacyjne, spektakle teatralne, kiermasz książek, wystawy, warsztaty plastyczne, muzyczne, plastyczne oraz komiksowe a także liczne zabawy, muzykę i wiele innych zaskakujących zdarzeń.

Pierwszego dnia festiwalu (24.05) zaplanowano warsztaty dla dorosłych z Gabrielą Cichowską - „Łapacze snów z owadami”. W sobotę (25.05) odbędzie się m.in. kiermasz książek, spektakl teatralny, liczne warsztaty muzyczne, plastyczne oraz pyszne kreatywne warsztaty inspirowane książką „Palce lizać, czyli wybuchowy deser”. W ostatni dzień festiwalu (26.05) organizatorzy zapraszają m.in. na spektakl Teatru Małe Mi pt. „Sokrates w piaskownicy” oraz warsztaty z teatrem pt. „Karuzela z emocjami”. Odbędą się również warsztaty komiksowe, warsztaty z przedsiębiorczości, sensoryczne spotkanie z książkami. Na zakończenie zaplanowano koncert przebojów muzyki bajkowej i filmowej w wykonaniu muzyków z Filharmonii Pomorskiej. Festiwal jest współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.

LiterObrazki 2024
Kiedy? 24-26 maja 2024 r. (piątek – niedziela)
Gdzie? Biblioteka Główna WiMBP, Stary Rynek 24
Szczegółowy program TUTAJ.