Weekend 11 - 13 października. Zapraszamy do zabawy

Przed nami kolejny jesienny weekend. W Bydgoszczy czeka na nas sporo atrakcji. Oto nasze propozycje.

10. Vintage Photo Festival
11 – 13 października (piątek, sobota, niedziela)
W Bydgoszczy trwa 10. Vintage Photo Festival - Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej. Więcej TUTAJ.

Restaurant Week
8 października – 17 listopada
Restaurant Week to wyjątkowa okazja do odkrywania nowych miejsc i smaków w cenach znacznie niższych niż regularne menu restauracyjne. Więcej  TUTAJ.

3. Bydgoskie Dni Projektowe 2024
11 – 13 października (piątek – niedziela)
W tym roku kolejna – trzecia edycja Bydgoskich Dni Projektowych. Przed nami 3 dni pełne wystaw, warsztatów, spotkań i innych aktywności, które z pewnością ucieszą zarówno dorosłych, jak i tych najmłodszych uczestników życia kulturalnego. Organizatorem wydarzenia są Młyny Rothera. Więcej TUTAJ.

Dźwięki spod igły - światowa kolekcja fonograficzna Ewy i Adama Mańczaków+ koncert Marynata Gypsy Trio i Emilii Czekały
11 października (piątek, godz. 18:00) /Muzeum Okręgowe, ul. Gdańska 4
Muzyka rozbrzmiewać będzie przez ten czas w kilkunastu lokalizacjach w naszym mieście. Słychać ją będzie w klubach, instytucjach kultury, na uczelniach wyższych, w galeriach sztuki i szkołach. Posłuchać będzie można jazzu, klasyki, muzyki rozrywkowej, alternatywnej czy eksperymentalnej. Więcej TUTAJ.

Purpurowe skrzypce - koncert
11 października (piątek, godz. 19:00) /Filharmonia Pomorska
Podczas koncertu wystąpi m.in. Elizabeth Pitcairn, która wielokrotnie występowała na koncertach jako solistka i znana jest z występów na skrzypcach Antonio Stradivariego z 1720 roku. W repertuarze m.in. Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento D-dur, K136, John Corigliano – Suita z filmu „Purpurowe skrzypce”, George Gershwin/Mariusz Smolij – Trzy Preludia na skrzypce solo i orkiestrę kameralną. Bilety dostępne TUTAJ.

10. jubileuszowa edycja Ścieżki Duchów
11 października (piątek, godz. 19:00)/ Park Przemysłowo-Technologiczny przy Exploseum
Przed nami kolejna edycja Ścieżki duchów – jedynej takiej imprezy w Polsce. Uczestnicy po raz kolejny będą mieli możliwość przejść ciemnym lasem po strasznej ścieżce na terenie parku Przemysłowo-Technologiczny przy Exploseum. Po raz pierwszy w historii Ścieżkę Duchów zaplanowano na dwa weekendy – w najbliższy (11 – 12.10) oraz w połowie miesiąca (18-19.10). Bilety TUTAJ.

MFT Sytuacje/Relacje: STANY MIESZANE - koncert Leny Witkowskiej i formacji Rejs
11 października (piątek, godz. 19:00)/ Teatr Polski
„Stany Mieszane” to dzieło oparte na własnych tekstach, wybranych utworach z poezji Mirona Białoszewskiego, Jonasza Kofty, Juliana Tuwima i Agnieszki Osieckiej oraz fragmentach pochodzących ze zbiorów Marii Janion. To opowieść o tym, jak wiele emocjonalnych stanów, sprzeczności, skrajnych kondycji i pozornie wykluczających się życiowych strategii może pomieścić jeden człowiek. Szczegóły TUTAJ.

DON PASQUALE – opera

11 – 13 października (piątek – niedziela)/ Opera Nova
Reżyser Paweł Szkotak nie miał wątpliwości: znakomita muzyka i świetnie napisane libretto tej opery daje realizatorom, jak i występującym w sztuce artystom możliwość stworzenia dynamicznej oraz zabawnej inscenizacji. Taka też była premiera „Don Pasquale” Gaetana Donizettiego, która zainaugurowała XXX Bydgoski Festiwal Operowy. Szczegóły TUTAJ.

Piaski w ramach cyklu "Bydgoskie Osiedla BEZ TAJEMNIC"
12 października (sobota, godz. 10:00)/ przystanek autobusowy linii nr 54: Smukalska/Sanktuarium
Szykuje się niemalże terenowy spacer, bowiem Piaski zachwycają bliskością przyrody, sąsiedztwem lasu i Brdy. Wycieczka zakończy się zaś w ogrodach „Hellerówka” – największych tematycznych ogrodach w regionie. Szczegóły TUTAJ.

Złamałem łapkę i co teraz… Spotkanie z zoofizjoterapeutką i jej pacjentem
12 października (sobota, godz. 11:00)/ Galeria Miejska bwa ul. Gdańska 3
Na spotkaniu dowiemy się o tym jak wygląda rehabilitacja zwierząt i kto może z niej korzystać. Jakie są wskazania i przeciwwskazania, czy zwierzaki współpracują i jakich efektów możemy się spodziewać oraz na jakim sprzęcie są wykonywane ćwiczenia. Na koniec pokaz kinezyterapii z buldogiem angielskim Fram. Szczegóły TUTAJ.

Mecz IV ligi piłki nożnej: Chemik Moderator Bydgoszcz - Lech Rypin
13 października (niedziela, godz. 12:00)/ Stadion Chemik
Mecz piłkarzy Chemika Moderatora Bydgoszcz w rozgrywkach IV ligi kujawsko-pomorskiej. Szczegóły TUTAJ.

Strefa Pozytywnego Grania - Maraton Planszówkowy
12 - 13 października (sobota – niedziela)/ Hala Pomp- Muzeum Wodociągów
Fundacja Kultury Pozytywka i Bydgoska Strefa Gier Bez Prądu zapraszają na Strefę Pozytywnego Grania - Maraton Planszówkowy. Szczegóły TUTAJ.

Czyżkówko w ramach cyklu „Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC”
13 października (niedziela, godz. 10:00) / przystanek linii autobusowej nr 71: Grunwaldzka/Chojnicka (w stronę Osowej Góry)
Wycieczki odbywają się w ramach projektu „Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC”. Udział w spacerze jest bezpłatny. Na wycieczkę nie trzeba się zapisywać. Szczegóły TUTAJ.

II Festiwal Paderewskiego w Bydgoszczy - dzień 1

13 października (niedziela, godz. 17:00)/ sala koncertowa Towarzystwa Muz. im. Paderewskiego, ul. P. Skargi 7
Festiwal Paderewskiego to święto Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Pierwsza jego edycja odbyła się w październiku 2023 roku. W programie znalazły się nie tylko koncerty, ale i ciekawe wykłady. Melomani nie mogą przegapić tego wydarzenia. Szczegóły TUTAJ.

Varius Manx & Kasia Stankiewicz 90'/35 – koncert

13 października (niedziela, godz.19:00) / Filharmonia Pomorska
Koncerty „90/35” to obietnica niezapomnianych wrażeń, emocji i niespodzianek, które czekają na wszystkich fanów. To wyjątkowa okazja, aby na żywo doświadczyć wielkich hitów, które zdefiniowały polską muzykę lat 90., a także świętować wraz z zespołem ich niezwykły jubileusz 35-lecia. Bilety dostępne TUTAJ.