Ważna nagroda dla Orkiestry na Dużym Rowerze

Bydgoska Orkiestra na Dużym Rowerze odebrała nagrodę „Special Award for World Bicycle Day”. Uroczystość odbyła się w paryskiej siedzibie UNESCO.

Nagrodę wręczono w Światowym Dniu Roweru. Bydgoszczanie otrzymali ją za innowacyjną promocję jazdy na rowerze poprzez muzykę podczas Eurotrip 2023 na Big Bike - from Bydgoszcz to Europe.
Warto dodać, że w poprzednich latach tę samą nagrodę za promocję roweru w kategorii muzyka otrzymali m.in. zespół Coldplay oraz Taylor Swift.
Wręczenie nagród było jednym z elementów obrad okrągłego stołu poświęconym kwestiom rozwoju zielonego transportu, infrastruktury rowerowej oraz zrównoważonego rozwoju miast i obszarów miejskich.
Przypomnijmy, że Bydgoszcz należy do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki.
Delegacja naszego miasta przedstawiała projekt Sieci w Bydgoszczy uczestnikom paryskiego spotkania.