logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Uwaga na upały
Jest gorąco a temperatura dzisiaj (10.07) w dzień ma przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Przypominamy, że utrzymujące się wysokie temperatury mogą być szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. Mieszkańcy mogą ochłodzić się przy kurtynach wodnych.


Co robić, by przetrwać upał? Po pierwsze, jeśli tylko możemy, unikajmy przebywania na słońcu. Zrezygnujmy także z obciążającego nasz organizm wysiłku fizycznego. Jeżeli wychodzimy w upalny dzień na świeże powietrze, pamiętajmy o nakryciu głowy, butelce wody, szukajmy zacienionych miejsc. Przed wyjściem z domu warto również zastosować kremy z wysokim filtrem. Pamiętajmy także o naszych czworonogach, zapewniając im stały dostęp do wody i zacienione miejsce do odpoczynku.
W związku z wysokimi temperaturami w mieście działają bramki wodne. Znajdują się one na Wyspie Młyńskiej, ul. Baczyńskiego (w pobliżu siłowni plenerowej), na os. Leśnym pomiędzy ul. Sułkowskiego, a 11 listopada, na rondach: Grunwaldzkim, Toruńskim i Kujawskim, przy Filharmonii Pomorskiej, na ul. Wojska Polskiego 49, na Wojska Polskiego/Kaczyńskiego (w okolicach targowiska).
Na pl. Teatralnym działa pergola, schłodzić się można również na Starym Rynku. Tradycyjnie już Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy zapraszają do picia wody prosto z kranu. Można to robić bezpłatnie w godz. 11.30 - 20 na Wyspie Młyńskiej w okolicach placu zabaw i na ul. Mostowej. MWiK zaprasza też na ulicę Gdańską 242 do Pijalni Wody.

Dla czworonogów przed ratuszem (od Starego Rynku), na ul. Jezuickiej 4a oraz przed UM na ul. Grudziądzkiej pojawiły się miski z wodą.

W związku z upałami mogą też pojawiać się burze i deszcze. Według prognoz tak może być dziś późnym wieczorem i w nocy.