Ulica Chmurna zyska twardą nawierzchnię

Trwa przetarg na budowę odcinka ul. Chmurnej. Zadanie wybrane zostało przez mieszkańców w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Przypominamy, że trwa zgłaszanie zadań na kolejną edycję BBO.

Twardą nawierzchnię z betonowej kostki zyska odcinek od ul. Siedleckiej do Byszewskiej o długości około 130 metrów, pomiędzy Siedlecką i Byszewską, które wcześniej zyskały twardą nawierzchnię dzięki Wieloletniemu Programowi Utwardzania Ulic Gruntowych. Zaplanowano budowę nowego odwodnienia (w osi pieszojezdni) oraz energooszczędnego oświetlenia. Pieszojezdnia o szerokości 5 metrów, ma stanowić przede wszystkim dojazd do posesji położonych po obu stronach ulicy. Obecnie trwa wybór wykonawcy zadania. Po podpisaniu umowy prace zajmą niecałe 3 miesiące. Na Czyżkówku, w oparciu o BBO, utwardzona zostanie też ulica Żnińska. Więcej informacji o tym zadaniu znajduje się TUTAJ.

W ostatnich latach na utwardzanie ulic na Czyżkówku miasto wydało blisko 20 mln zł.

Inwestycje zrealizowane:

• Siedlecka  (obie części)
  • Świekatowska
  • Byszewska
  • Łubinowa
  • Okopowa
  • Zielona
  • Wyrzyska
  • R. Kuczmy (25/75)
  • Świętopełka (25/75)
  • Karsińska (ażury)
  • Borowiacka (ażury)
  • Parking przy ul. Chojnickiej (BBO)

Inwestycje na etapie przetargu:

• Żnińska (BBO, ażury)
  • Chmurna (BBO)

Warto wiedzieć

Przypominamy, że do 15 lipca br. trwa zgłaszanie projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabezpieczyliśmy na ich realizację 16 mln zł. Bydgoszczanie zaproponowali już blisko 200 swoich zadań i wydarzeń. Zachęcamy do zgłaszania kolejnych. Więcej informacji o tym w jaki sposób zgłosić inwestycję na swoim osiedlu znajduje się na stronie https://www.bdgbo.pl/. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: www.bydgoszcz.pl/bbo.