Tydzień z biblioteką

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na tydzień bibliotek. W programie wystawy, warsztaty i spotkanie online z Grażyną Jagielską, połączone z promocją jej najnowszej powieści pt. „Wszystkie moje domy”. A ponadto, biblioteka zachęca do skorzystania z nowej oferty – przyjdź i wypożycz… planszówkę!

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbędzie się pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Z tej okazji Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zapraszają czytelników na szereg atrakcji. Poprzez różne formy działań – spotkanie, wystawy i warsztaty – organizatorzy chcą ukazać bibliotekę jako istotne miejsce interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych oraz inspirujących przedsięwzięć.

W programie:
8-12.05.2021 r. - WYSTAWA-ZABAWA z Wydawnictwem Zakamarki
8-15.05.2021 r.  - Wystawa „Nowy poczet władców Polski”
8-15.05.2021 r. - Wystawa online „Ku naprawie Rzeczpospolitej – w 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja”
10.05.2021 r. [poniedziałek] – Spotkanie  online z Grażyną Jagielską połączone z promocją jej najnowszej powieści pt. „Wszystkie moje domy” (premiera: 5 maja 2021)
11.05.2021 r. [wtorek] - Warsztaty kreatywne online „Zachowajmy wspomnienia” – część 1
12.05.2021 r. [środa] - Warsztaty kreatywne online „Druciane inspiracje”
13.05.2021 r. [czwartek] - Warsztaty kreatywne online „Zachowajmy wspomnienia” - część 2

Szczegółowy program Tygodnia Bibliotek znajdziecie TUTAJ

Przyjdź i wypożycz grę

WiMBP wprowadza nową propozycję do swojej oferty. Teraz posiadacze karty bibliotecznej wypożyczą nie tylko książkę, ale również planszówkę. Organizatorzy przygotowali sporo ciekawych pozycji.

Gry można wypożyczać w Wypożyczalni Multimedia 39 (ul. Długa 39) oraz w wybranych filiach miejskich na terenie miasta. W swoich zbiorach WiMBP posiada różne gry dla miłośników planszówek - od juniora do seniora.

Bezpłatnie wypożyczyć gry może każdy użytkownik biblioteki posiadający aktualną kartę biblioteczną WiMBP, który ukończył 13 lat. Jednorazowo można wypożyczyć maksymalnie dwie gry na okres czterech tygodni. Zbiór gier planszowych prezentowany jest w katalogu internetowym biblioteki, który razem z regulaminem znajdziecie TUTAJ