logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Tramwajem na Bielawy, nowe rozkłady
W związku z otwarciem ul. Chodkiewicza zmienią się rozkłady jazdy kilku linii tramwajowych i autobusowych. Dalsze prace przy modernizacji wiaduktu na Wojska Polskiego wiążą się też z tymczasową zmianą trasy linii nr 69 i 89.


Od soboty 17 grudnia 2016 r. ul. Chodkiewicza zostanie otwarta dla ruchu. W związku z tym przywrócony zostanie ruch tramwajów linii nr 4 i 6 do pętli Bielawy. Likwidacji ulegnie zastępcza linia autobusowa "Za T4". Szczegółowe informacje związane z zakresem przeprowadzonych prac są dostępne w tekście „Modernizacja ul. Chodkiewicza. Ulica przyjazna dla każdego. Raport nr 13”

Jednocześnie wprowadzone zostaną korekty rozkładów jazdy wszystkich linii tramwajowych. Korekty uwzględniają wprowadzenie koordynacji kursów linii tramwajowych na wspólnych odcinkach tras: linii nr 4 i 6 do Bielaw oraz linii nr 1, 2 i 10 do Lasu Gdańskiego. Utrzymana zostanie obowiązująca koordynacja kursów linii tramwajowych na pozostałych trasach m.in. do pętli Rycerska, na Wilczak, górny taras miasta, na Babiej Wsi i w kierunku Fordonu.

Ponadto, do obsługi linii tramwajowej nr 10 skierowany zostanie dodatkowy pociąg dwuwagonowy, który pozwoli na poprawę punktualności jej kursowania.
W godzinach popołudniowych, zgodnie z występującym natężeniem ruchu pasażerskiego, nieco wydłużony zostanie także okres kursowania linii nr 4, 5 i 8 ze zwiększoną częstotliwością co 10 minut. W nowym rozkładzie jazdy kursy tramwajów niskopodłogowych zaplanowano na liniach nr 3, 4, 5, 7, 8 i 10. Od 17 grudnia wprowadzone zostaną także minutowe korekty godzin odjazdów linii autobusowej nr 73.

Natomiast od najbliższej soboty (10 grudnia) z powodu prac przy zmianie geometrii skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z łącznicą w kierunku ul. Jana Pawła II zamknięta zostanie możliwość korzystania z tej łącznicy przez okres 1,5 tygodnia. W związku z tym wprowadzona zostanie czasowa zmiana trasy linii autobusowych nr 69 i 89 w kierunku osiedla Tatrzańskiego. Autobusy tych linii od przystanku Wojska Polskiego / Ujejskiego będą kierowane ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Magnuszewską, gdzie zawrócą i dojadą do ronda Toruńskiego poprzez ul. Zdobywców Wału Pomorskiego.
Nowe rozkłady jazdy są już dostępne na stronie ZDMIKP