Szczęśliwe dziecko w Fordonie-tygodnie tematyczne

Wakacyjne poniedziałki i środy w Fordonie to czas animacji dla najmłodszych. Na placu zabaw przy ul. Twardzickiego pod Górą Szybowników do końca sierpnia realizowane będą zajęcia dla dzieci.

W ramach realizowanego z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego projektu „Szczęśliwe dziecko w Fordonie” przed najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta do końca wakacji jeszcze tydzień ekologiczny (zajęcia w poniedziałek 9 sierpnia oraz w środę 11 sierpnia), tydzień ekologiczny (zajęcia w poniedziałek 16 sierpnia oraz w środę 18 sierpnia) i tydzień naukowy (zajęcia w poniedziałki 23 i 30 sierpnia oraz w środę 25 sierpnia). Te wyjątkowe zajęcia odbywają się na placu zabaw zlokalizowanym pod Górą Szybowników, który również powstał dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Przez 5 godzin, od 10 do 15, na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie zabaw ruchowych i konstrukcyjnych, zajęć plastycznych i eksperymentów badawczych. Zajęcia prowadzone są przez Centrum Zabaw i Edukacji „Złoty Smoczek”.