Święto Województwa. Będzie się działo

Przez dwa najbliższe dni, w sobotę i niedzielę (1-2.06) w Bydgoszczy Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapowiada się huczna zabawa. Nastąpiła zmiana miejsca koncertów. Odbędą się w hali Immobile Łuczniczka.Obowiązują darmowe wejściówki.

Tradycyjnie już z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego mieszkańców największych miast czeka sporo atrakcji. W sobotę (1.06) w Bydgoszczy o godz. 20.30 rozpocznie się koncert "Wyspa Kina". W związku z zagrożeniem pogodowym dla naszego województwa, koncert WYSPA KINA odbędzie się w hali sportowo – widowiskowej Immobile Łuczniczka. Poprowadzi go znany prezenter telewizyjny Maciej Orłoś, a na scenie pojawią się Błażej Król, Kayah, Krystian Ochman, Paulina Przybysz, Rubens, Natalia Lesz i Olga Szomańska.
Liczba miejsc jest ściśle ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o odbiór bezpłatnych wejściówek, które dostępne są TUTAJ lub w hali sportowo-widowiskowej Immobile Łuczniczka, w piątek w godz. 12.00-18.00 i w sobotę w godz. 10.00 – 18.00 (wejście administracyjne od strony rzeki Brdy).

To nie koniec atrakcji muzycznych. W niedzielę (2.06) zabawę rozpocznie o godz. 18:00 wielki koncert L.U.C&Rebel Babel Ensemble z gościnnym udziałem Bisza oraz 10. orkiestr dętych z naszego województwa. Podobnie, jak w sobotę, także i w niedzielę ze względu na zagrożenie pogodowe impreza odbędzie się w hali sportowo – widowiskowej Immobile Łuczniczka. Obowiązują darmowe wejściówki, które dostępne są TUTAJ lub w hali sportowo-widowiskowej Immobile Łuczniczka w niedzielę godz. 11.00 – 17.00 (wejście administracyjne od strony rzeki Brdy).
Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego trwa od 1 do 9 czerwca w różnych miastach. 7 czerwca, a więc w dniu w którym oficjalnie obchodzimy Dzień Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w budynku Domu Polskiego przy ul. Grodzkiej 1 odbędzie się uroczysta sesja sejmiku województwa. Marszałek Piotr Całbecki po raz pierwszy wręczy Nagrodę Kopernikańską Fides et Ratio (Wiara i Rozum), odtąd najwyższe wyróżnienie przyznawane przez samorządowe władze regionu.

Także w piątek, 7 czerwca w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert "Na Święto Województwa". W programie Charpentier, Kilar, Górecki, Haendel. Szczegóły na temat zaplanowanych wydarzeń dostępne są TUTAJ.
Organizatorem uroczystości jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.