logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Świetne wyniki na Memoriale Ireny Szewińskiej

Kilka rekordów mityngu i bardzo dobry bieg mistrzyni Europy Natalii Kaczmarek. To najważniejsze wydarzenia odbywającego się w czwartek (20.06) w Bydgoszczy lekkoatletycznego Memoriału Ireny Szewińskiej.

Kibice zgromadzeni na stadionie Zawiszy na brak emocji nie mogli narzekać. W konkurencji na którą chyba najbardziej oczekiwano, a więc biegu na 400 m pewnie wygrała mistrzyni Europy z Rzymu Natalia Kaczmarek. Jej czas 49,86 jest nowym rekordem bydgoskiego mityngu. Tych w czwartek pobito więcej. Również złoty medalista z Rzymu Włoch Leonardo Fabbri w pchnięciu kulą uzyskał wynik 22,38 m. W biegu na 800 m świetnie spisał się Szwed Andrea Kramer uzyskując czas 1:44.08, a kolejny rekord mityngu w biegu pań na 1500 m pobiła (czas 3:58.59) Etiopka Freweyni Hailu.

W konkursie rzutu młotem najlepszy okazał się Paweł Fajdek (79.43), który wyprzedził mistrza Europy Wojciecha Nowickiego (77.91). Wiele emocji kibicom dostarczył też skok o tyczce mężczyzn. Jego zwycięzca Filipińczyk Ernest Obiena wygrał z wynikiem 5.97, drugi był Grek Emmanouil Karalis (5.92), a trzeci Piotr Lisek (5.75). Siódme miejsce zajął bydgoszczanin Paweł Wojciechowski (5.45).

W zawodach wzięli udział także inni reprezentanci bydgoskich klubów. Kinga Gacka i Iga Baumgart-Witan pobiegły w biegu na 400 m. Zajęły kolejno miejsca 6 i 8. Dużym wydarzeniem był powrót na bieżnię Adrianny Sułek-Schubert. Reprezentantka bydgoskiej Brdy w lutym została mamą. W czwartek nasza wieloboistka w biegu na 100 m przez płotki uzyskała wynik 13.83, a w skoku wzwyż 1.79.