Stadion Zawiszy areną jubileuszowych mistrzostw Polski

Czołowi lekkoatleci Polski rywalizować będą w Bydgoszcz w jubileuszowych 100. mistrzostwa Polski seniorów. Dla części sportowców będzie to ostatnia szansa na uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej.

Wybór organizatora, wyjątkowych, bo jubileuszowych mistrzostwa Polski nie jest przypadkowy. W przeszłości na stadionie Zawiszy odbyły się zawody lekkoatletyczne rangi międzynarodowej.
- Bydgoszcz była naturalnym kandydatem do organizacji jubileuszowych mistrzostw. Dlatego też z wielką radością przyjąłem wspólną inicjatywę władz miejskich z prezydentem Rafałem Bruskim na czele oraz lokalnych struktur lekkoatletycznych pod kierownictwem Krzysztofa Wolsztyńskiego dotyczącą organizacji w ich mieście tego wyjątkowego wydarzenia - mówi prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.
W dniach 27-28 czerwca w Bydgoszczy wystartuje ponad 665 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Wśród nich są m.in. medaliści ostatnich mistrzostw Europy w Rzymie - Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki. - Jestem w coraz lepszej formie przed igrzyskami. Weszłam już w mocniejszy trening, więc nie spodziewam się życiowych rezultatów, ale dam z siebie wszystko. Mam nadzieję, że moje koleżanki i koledzy też pobiegną szybko w Bydgoszczy, abyśmy mogli z optymizmem patrzeć na szanse sztafet w Paryżu  - mówi Natalia Kaczmarek.
Kibice z Bydgoszczy będą mieć okazję dopingować reprezentantów naszych klubów z Igą Baumgart-Witan, Kingą Gacką, Mariką Popowicz-Drapałą, Pawłem Wojciechowskim, czy Adrianną Sułek-Schubert na czele. Dla Pawła Wojciechowskiego będzie to wyjątkowy start.

fot. M. Kalaczyński

- Po raz pierwszy na Zawiszy pojawiłem się 25 lat temu. Przyszedł czas, kiedy to wszystko się zakończy. Dla mnie to jest wyjątkowa chwila, że setne mistrzostwa Polski odbędą się w moim ukochanym mieście, Bydgoszczy - mówi Wojciechowski, który wystartuje w konkursie skoku o tyczce.
Bydgoskie mistrzostwa będą nie tylko walką o medale, ale też dla części sportowców ostatnią szansą na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej. Oficjalnie po mistrzostwach ogłoszony zostanie skład reprezentacji Polskiej w lekkiej atletyce, która rywalizować będzie podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Zapowiada się więc bardzo ciekawa rywalizacja.
- Dziękuje władzom związku, że zdecydowały się postawić na Bydgoszcz. Na tym stadionie w przeszłości padały świetne wyniki, jak chociażby te osiągane przez panią Irenę Szewińską, która po zakończeniu kariery była świetnym ambasadorem naszego miasta. Życzę wszystkim startującym w sportowcom świetnych wyników, a kibicom, którzy zasiądą na trybunach wielkich emocji - mówił Prezydent Bydgoszcz Rafał Bruski.
Ceremonia otwarcia w czwartek o godz. 17. Bilety na czwartkowe i piątkowe zmagania kupić można TUTAJ.
W sobotę (29.06) wstęp będzie wolny, a rywalizacja o medale MP toczyć się będzie w chodzie na 10 km mężczyzn, biegu na 5000 mężczyzn oraz w sztafetach.