Rowerowe ścieżki na Bielawach

Na Bielawach zakończyła rozbudowa infrastruktury rowerowej przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Trwają przygotowania do budowy tras rowerowych także wzdłuż ulic S. Moniuszki i M. Curie-Skłodowskiej.

Nowy chodnik i wydzielona, asfaltowa droga rowerowa powstały na wysokości stadionu „Polonii” od ronda Wielkopolskiego w kierunku ul. Jastrzębiej. Na jej realizację miasto zabezpieczyło prawie 160 tysięcy złotych. Docelowo ścieżka będzie mogła zostać wydłużona w kierunku Bartodziejów. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na BBO. Przypominamy, że do 15 grudnia trwa głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy zadecydują, które z 447 projektów trafią do realizacji. Mimo rządowych cięć w finansowaniu samorządów, na zadania wskazane przez mieszkańców nadal zabezpieczamy 16 mln zł. Głosowanie elektroniczne na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO zajmuje tylko kilka minut.

Na Bielawach planowana jest także budowa infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. M. Curie Skłodowskiej. Przygotowana koncepcja zakłada wyposażenie  tych ulic odcinku od M. Ogińskiego –S. Wyszyńskiego w pasy rowerowe dla obu kierunków. Przetarg na prace projektowo-budowlane ma zostać ogłoszony w przyszłym roku. Więcej informacji o tym zadaniu pisaliśmy TUTAJ.