Rowerowa Stolica Polski zbliża się do finiszu

Przed nami już niespełna tydzień walki o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W weekend zapraszamy na mocne zakończenie tegorocznej rywalizacji.

Za nami ponad trzy tygodnie rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Na prowadzeniu wśród miast nadal Biała Podlaska, której mieszkańcy przejechali do tej pory ponad milion km. Na drugim miejscu plasują się Puławy, na trzecim Gniezno. Metropolia Bydgoszcz zajmuje obecnie 10. lokatę, ale już wkrótce pojawi się szansa na jej poprawienie.
W najbliższy piątek o godz. 18 odbędzie się comiesięczny przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej podczas której kręcić będziemy kilometry dla Metropolii Bydgoszcz.
- W czerwcu organizujemy bądź współorganizujemy w sumie 11 imprez. Jest to dla nas duże wyzwanie, ale zależy nam na tym, aby bydgoszczanie integrowali się podczas wspólnych przejażdżek i dołożyli jak największą cegiełkę do wyniku Bydgoszczy w RSP. Piątkowa trasa będzie liczyła 20 km i zakończy się w Myślęcinku – wyjaśnia Sebastian Nowak, Prezes Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna.
Dzień później, w sobotę planowany jest kolejny przejazd w ramach RSP. Tym razem zaprosimy Was na przejazd na plażę w Wierzchucinku. Dystans to ok. 35 km. Na mecie na uczestników czekać będzie posiłek regeneracyjny.
Ostatnim akordem tegorocznych zmagań w ramach RSP będzie rajd ulicami miasta, który rozpocznie się o godz. 22 na Starym Rynku. Do pokonania będzie ok. 25 km. Rajd zakończony zostanie kilka minut przed północą.
- Zachęcamy do udziału zarówno osoby, który przez cały czerwiec kręciły kilometry dla Metropolii Bydgoszcz w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, jak i te, które chcą sie jeszcze w to włączyć. Pogoda powinna nam dopisać, także zapraszamy na rowery - mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator Rowerowej Stolicy Polski.
Więcej TUTAJ.