logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rowerem do Janowa lub nad Zalew Koronowski
Zakończyła się budowa drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244. Inwestycja pozwoliła połączyć kilka istniejących dróg rowerowych na terenie Metropolii Bydgoszcz. Dodatkowo zapewnia bezpieczny dojazd do bydgoskiego osiedla Janowo.


Nowa ścieżka rowerowa prowadzi wzdłuż wojewódzkiej drogi Tryszczyna przez Bożenkowo do węzła w Maksymilanowie. Inwestycję wartą ponad 2 mln zł zrealizował Powiat Bydgoski, korzystający z dofinansowania unijnego. Powstał ponad 6-kilometrowy trakt łączący istniejące już szlaki rowerowe z Bydgoszczy do Koronowa oraz z Bożenkowa nad Zalew Koronowski oraz fragmenty dróg rowerowych zbudowanych wraz z obwodnica Bydgoszczy w rejonie węzła Maksymilianowo. Na terenach leśnych ścieżka ma nawierzchnię mineralną. Nowa droga rowerowa (od restauracji „Ugotowani” do skrzyżowania z ul. Biwakową) zapewnia też bezpieczny rowerowy dojazd do bydgoskiego osiedla Janowo, gdzie funkcjonuje kilka ogrodów działkowych, camping i krzyżuje się wiele turystycznych szlaków. Ten odcinek o szerokości 2 metrów i długości 600 metrów posiada nawierzchnię asfaltową. Obecnie prowadzone są odbiory.

W tym roku w budżecie miasta na rowerowe inwestycje zabezpieczonych zostało około  30 mln zł. Rowerzyści mogą już korzystać z przebudowanych ścieżek na wielu odcinkach ul. Fordońskiej oraz nowej ulicy Zalew. Wkrótce oddany zostanie odcinek ścieżki na wiadukcie WOŚP w ciągu ul. Wojska Polskiego pomiędzy Wyżynami i Wzgórzem Wolności. Zaawansowane prace prowadzone są przy rozbudowie ul. Smukalskiej oraz ul. Promenada w Starym Fordonie. Wkrótce rozpocznie się także budowa nowych ścieżek w Myślęcinku wzdłuż ul. Jeździeckiej. Więcej informacji o wszystkich planowanych rowerowych inwestycjach na terenie miasta w tym roku  znajduje się w tekście „Rowerowe inwestycje w 2022 roku