Rosną biura i magazyny przy ul. Hutniczej

Rozpoczęła się budowa dużego centrum logistycznego dedykowanego firmie Zalando. W Łęgnowie przy ul. Hutniczej powstaje zespół obiektów, w których znana europejska platforma modowa planuje zatrudnić 3500 osób.

Za realizację odpowiada firma Panattoni, która już wcześniej w Bydgoszczy wzniosła kilka innych centrów logistycznych m.in. dla dużych sieci handlowych. W ramach inwestycji powstanie ponad 140 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni logistycznej oraz biurowej – budynek biurowy będzie miał trzy kondygnacje. Powstanie też łącznik pomiędzy halą magazynową i obiektem dla kierowców, a także place manewrowe, drogi i parkingi. Zatrudnienie znajdzie tu docelowo do 3,5 tysiąca osób. Otwarcie obiektu planowane jest w połowie 2023 roku.

Obecnie trwają zaawansowane prace ziemne oraz pierwsze roboty przy uzbrojeniu terenu. Obiekt powstaje na terenie dawnych pól irygacyjnych, które zostały zrekultywowane. Z myślą o ich udostępnieniu inwestorom opracowany został nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tej części Łęgnowa. Od etapu wyboru lokalizacji inwestora wspierała Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Inwestycja przejdzie certyfikację w systemie BREEAM, co oznacza zastosowanie wielu rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Planowane rozwiązania proekologiczne obejmą m.in. wzmocnioną izolację termiczną budynków, stacje ładowania samochodów elektrycznych, gromadzenie i redystrybucję wody deszczowej, inteligentne systemy zarządzania, zieleń, strefy wypoczynkowe oraz inne udogodnienia poprawiające dobrostan przyszłych użytkowników.

Zalando jest wiodącą w Europie platformą modową i lifestyle’ową. Założona w Berlinie w 2008 roku dostarcza pełen asortyment modowy do ponad 46 milionów klientów na 23 rynkach, oferując odzież, obuwie, akcesoria oraz produkty kosmetyczne. Asortyment obejmuje wiele międzynarodowych marek zarówno znanych na całym świecie, jak i lokalnych. Wraz z inwestycją w Bydgoszczy na zlecenie Zalando powstaje też centrum logistyczne w Przyłękach (na terenie gminy Białe Błota).