Remonty torów, zmiany tras

1 kwietnia wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych nr 1, 2, 3 i 9. Remontowane będą torowiska na Nakielskiej i Wojska Polskiego.

Zamknięcie torowiska na ul. Nakielskiej planowane jest od 1 do 15 kwietnia. W związku z tym, czasowemu zawieszeniu ulegną kursy linią tramwajową nr 3, natomiast linia nr 1 skierowana zostanie do pętli Rycerska. Wprowadzona zostanie jednocześnie autobusowa komunikacja zastępcza - linia „ZaT1".
W tym samym czasie planowane jest również zamknięcie ul. Wojska Polskiego (na odcinku Wyżyny - r. Kujawskie) dla ruchu tramwajowego. W związku z tym,  kursowanie linii tramwajowych nr 2 i 9, ulegnie skróceniu do pętli Wyżyny.

Wstrzymanie ruchu na Wyżynach spowodowane jest pracami remontowymi przy torach w obrębie tymczasowych przejazdów funkcjonujących w czasie budowy nowego wiaduktu drogowego.  Na Wilczaku na wysokości ulicy Słonecznej konieczna jest natomiast wymiana zwrotnicy.

ZDMiKP przypomina również pasażerom, że już w ten weekend następuje zmiana czasu z zimowego na letni. W nocy z 25 na 26 marca przestawiamy zegarek o godzinę do przodu z godziny 02:00 na 03:00. W związku z tym nieco inaczej będzie funkcjonować komunikacja nocna. Nie zostaną wykonane kursy linii nocnych w godz. 02:00 - 02:59, w tym odjazdy z placu Kościeleckich o godz. 02:15.