Remonty małe i duże na Okolu

Trwają remont kolejnych kamienic na Okolu. Oprócz miejskich inwestycji zlokalizowanych wokół ul. Jasnej i Wrocławskiej odnawiane są również elewacje innych budynków m.in. przy rewitalizowanym placu Chełmińskim.

Budynek przy ul. Chełmińskiej 20 powstał na przełomie XIX i XX wieku. Piętrowa kamienica pełni funkcję mieszkalną. Zbudowano ją na planie prostokąta. W południowej części kamienicy ulokowano bramę przejazdową z bogatym detalem snycerskim. Charakterystycznym elementem są również okrągłe okna na poddaszu, kamienny fundament i wejście "schowane" w głębi budynku. Elewację zdobi boniowanie, gzymsy i naczółki nad oknami piętra. Mimo niewielkich gabarytów budynek tworzy wraz z sąsiednimi kamienicami estetyczną pierzeję domykającą plac Chełmiński od strony wschodniej.

Wcześniej odnowiono również sąsiednie kamienice z numerami 18 i 24.  Okole zyskuje na estetyce również dzięki miejskim przedsięwzięciom. Trwają zaawansowane prace przy 4 kamienicach na ul. Jasnej. Więcej informacji o tym projekcie znajduje się TUTAJ.

Trwa także budowa bloku BTBS z mieszkaniami dedykowanymi seniorom. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski rozpoczęta została rewitalizacja terenów zielonych na placu Chełmińskim. W tym roku kontynuowane będą również remonty chodników. Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Granicznej powstanie natomiast ogród sensoryczny.