Rekreacyjny skwer na Terenach Nadwiślańskich

Zlecamy kolejne prace na skwerze przy ul. gen. J. Hallera, który staje się często odwiedzanym miejscem rekreacji na osiedlu Terenów Nadwiślańskich. Przy nowym placu zabaw przypominającym dawny wiatrowy młyn dobudowane zostaną ścieżki dla pieszych i rowerzystów, oświetlenie i dosadzimy więcej zieleni. Poza tym dostawimy kolejne urządzenia do zabawy. Inwestycje w tej części Fordonu realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Skwer pomiędzy blokami jest porządkowany od kilku lat. Początkowo powstał niewielki plac zabaw. W ubiegłym roku oddana została do użytku mini tężnia oraz nowa część placu zabaw wyposażona w zestaw zabawowy przypominający wiatrowy młyn. Pomaga on zrozumieć najmłodszym mieszkańcom jak można wykorzystywać zieloną energię.  Oba projekty wybrane były przez bydgoszczan w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Teraz zlecamy kolejne zadnia w tej części osiedla.
Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i dobudowanie wokół placu zabaw oświetlonych  ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Zależy nam również na doposażeniu terenu rekreacyjnego o dodatkową zadaszaną piaskownicę, huśtawkę i bujaki oraz kosze na śmieci. Całość uzupełnić ma też dodatkowa zieleń. Po podpisaniu umowy z wykonawcą prace przy rozbudowie placu zajmą około 2 miesięcy.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to zadania finansowane bezpośrednio z budżetu miasta wybierane do realizacji w głosowaniu przez mieszkańców. W tym roku na realizację zwycięskich projektów zabezpieczyliśmy 16,1 mln zł. Pozwoli zrealizować co najmniej 54 zadania osiedlowe, 21 projektów społecznych i 2 inwestycje ponadosiedlowe, które zyskały najwięcej głosów.