Rekreacja wśród zieleni

Tereny wokół Szkoły Podstawowej nr 35 na Miedzyniu staną się ogólnodostępną strefą rekreacji z nowym wyposażeniem i roślinami. Po zakończonych pracach projektowych zlecamy budowę. Zadanie do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim wybrali mieszkańcy.

Placówka w ostatnich latach przeszła gruntowną termomodernizację. Teraz zlecamy  zagospodarowanie ogólnodostępnego terenu wokół. Przygotowany wcześniej projekt zakłada urządzenie strefy do wypoczynku w południowej części działki. Na terenie powstaną między innymi:

• 3 zadaszone wiaty ze stanowiskami dla rowerów
  • ogród deszczowy z donic, które będą nawadniane wodą z dachów wiat
  • siłownia plenerowa (orbitek/biegacz,ławeczka, prasa nożna)
  • nowe wyposażenie placu zabaw (zestaw zabawowy, huśtawki, bocianie gniazdo
  • dosadzenie żywopłotu z grabu rozdzielającego plac zabaw i siłownię.

W kolejnych etapach mogą być też realizowane inne elementy projektu związane z unowocześnieniem  monitoringu, nawierzchni, doposażeniem siłowni. Nowa inwestycja ma sprzyjać rekreacji, a także zdecydowanie ułatwiać uczniom dojazdy do szkoły z wykorzystaniem przyjaznych dla środowiska rowerów.
Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.  Obecnie trwa przetarg na realizację prac budowlanych. Zajmą one po podpisaniu umowy około 7 miesięcy.
Wcześniej na Miedzyniu zrealizowaliśmy szereg innych zielonych projektów wybranych przez mieszkańców:

• zagospodarowanie pasa zieleni pomiędzy Kanałem i ul. Spacerową,
  • utworzenie ścieżki zdrowia,
  • dosadzenie drzew

Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. 30 czerwca zakończyło się zgłaszanie projektów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Zgłoszono ponad 900 zadań. To rekord w historii tego programu. Więcej informacji znajduje się TUTAJ. Głosowanie rozpocznie się 4 listopada.