logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rekordów nie zabrakło. Za nami MP w lekkiej atletyce

Przez trzy dni w Bydgoszczy lekkoatleci rywalizowali w jubileuszowych 100. mistrzostwach Polski. Kibice zgromadzeni na stadionie Zawiszy na brak emocji nie mogli narzekać.

W kilku konkurencjach sportowcom udało się pobić, lub wyrównać rekordy Polski. Tak było chociażby w biegu na 110 m przez płotki. Zwycięzca Jakub Szymański czasem 13.25 s. wyrównał rekord Polski zdobywając nie tylko złoty medal, ale również kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Rekord Polski juniorów w biegu na 200 m pobił Marek Zakrzewski, który uzyskał czas 20.50. W wielkim stylu po złoty medal sięgnął też Maksymilian Szwed w biegu na 400 m. Czas 45.25 s. jest nowym rekordem Polski U23. Odbywające się w Bydgoszczy mistrzostwa pokazały, że zdecydowana większość polskich lekkoatletów jest już dobrej formie przez Igrzyskami.

W większości konkurencji zwyciężali faworyci. W biegu na 100 m pewnie wygrała Ewa Swoboda, a tuż za nią metę minęła Pia Skrzyszowska, która w Bydgoszczy nie miała już sobie równych na swojej koronnej konkurencji. W biegu na 100 m przez płotki Skrzyszowska pewnie zwyciężyła z czasem 12.67.

Na dystansie 400 m najlepsza była mistrzyni Europy z Rzymu Natalia Kaczmarek, a srebro wywalczył bydgoszczanka Marika Popowicz-Drapała, która na swoim stadionie pobiła rekord życiowy (51.42) na 400 m.

Ze złotymi medalami z Bydgoszczy wyjechały również m.in. Anita Włodarczyk (rzut młotem), Maria Andrejczyk (rzut oszczepem), czy Klaudia Kazimierska (bieg na 1500 m). Bez większych niespodzianek było również w rywalizacji mężczyzn. Piotr Lisek z wynikiem 5.72 m wygrał skok o tyczce. Drugi był Robert Sobera (5.62), a trzeci bydgoszczanin Paweł Wojciechowski (5.50). Dla reprezentanta Zawiszy było to pożegnanie z mistrzostwami Polski.

Paweł Fajdek triumfował w rzucie młotem z wynikiem 80.02 m. Drugi był mistrz Europy Wojciech Nowicki (75.89). Najlepszym polskim sprinterem został Dominik Kopeć, który z czasem 10.63 s. wygrał bieg na 100 m.