Ratujemy bydgoskie nekropolie

Tradycyjnie już 1 i 2 listopada odbędą się kwesty na bydgoskich cmentarzach. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na odnowę zabytkowych nagrobków.

Organizatorem kwesty jest Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. Już po raz 28. wrzucając pieniądze do puszki będzie można wesprzeć ratowanie zabytkowych nagrobków.
W tym roku 1 i 2 listopada (w godzinach 9-16) zbiórka przeprowadzona będzie na cmentarzach Starofarnym, przy ul. Grunwaldzkiej i Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej.
Wśród kwestujących będą m.in. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel, prezes TMMB Zbigniew Ostrowski, a także dziennikarze, artyści, sportowcy, społecznicy.
Już tylko do jutra, tj. piątku (18.10) wszyscy chętni, którzy chcieliby pomóc przy kwestowaniu mogą się zgłosić do siedziby Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, przy ul. Jezuickiej 4. Można zrobić to również telefonicznie pod numerami: 52 345 44 34 lub 572 551 207 (między godz. 9.00 a 16.00).
Pieniądze zebrane podczas tegorocznej kwesty wesprą m.in. odnowę grobu Marty Karaśkiewicz (1899 - 1924). Na ten cel pieniądze można też wpłacać TUTAJ.