Pszczeli plac zabaw z kolejnymi atrakcjami. Kończą się konsultacje

Kończymy rozbudowę placu zabaw nad Starym Kanałem Bydgoskim o część dla najmłodszych dzieci. Wygląd i wyposażenie placu ma pomagać lepiej zrozumieć ważną rolę pszczół w ekosystemie. Zlecamy również doposażenie placu na Wilczaku, który zachęca do alpinistycznych zabaw. Przypominamy że do piątku (28 czerwca) trwają konsultacje w sprawie dalszej rewitalizacji otoczenia Kanału Bydgoskiego.

Pszczeli plac zabaw znajdujący się po stronie Okola za V śluzą to jeden z największych obiektów tego typu w Bydgoszczy. W pierwszym etapie powstała część dla starszych dzieci wyposażona m.in. w dużą zjeżdżalnię. Wiosną zleciliśmy natomiast jego rozbudowę o dodatkową część dla maluchów. Ustawiliśmy m.in. gumowe figury pszczół, plastikowe zjeżdżalnie, piaskownicę w kształcie plastra miodu a także kolejne ławki, huśtawki i mniejszą trampolinę. Na skwerze powstało również miejsce pod plażę do wypoczynku.

Cały obiekt uwzględnia potrzeby najmłodszych mieszkańców z niepełnosprawnościami. Dokończenie inwestycji umożliwiło zdobycie dofinansowania z PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Obecnie trwają odbiory.

Obecnie zleciliśmy jeszcze doposażenie placu zabaw po drugiej stronie kanału. Od strony Wilczaka, gdzie wcześniej zainstalowaliśmy m.in. tyrolkę oraz ściankę do wspinaczki przypominającą wapiennego ostańca o wysokości 2,5 m. Teraz zamontowana zostanie jeszcze mniejsza ścianka do wspinaczki dla maluchów przypominająca grupę skał o wysokości około 1 metra.

Realizację obu placów zabaw zainicjowali mieszkańcy głosując w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Obecnie konsultujemy docelowe wyposażenie i rozwiązania służące rewitalizacji otoczenia Kanału Bydgoskiego. Na opinie w tym temacie czekamy do 28 czerwca. To najlepszy moment na zgłoszenie swoich uwag oraz zapoznanie się z proponowanymi rozwiązaniami. Opinie można wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej na stronie www.bydgoszcz.pl/kanal.

Koncepcja zagospodarowania otoczenia Kanału Bydgoskiego wyznaczy docelowe kierunki zagospodarowania terenu. Wszystkie nowe inwestycje, także projekty zgłaszane w ramach BBO, będą musiały być zgodne z powstającym opracowaniem. Ze poddaną pod konsultacje wersją dokumentu   można zapoznać się TUTAJ.