Przybywa ulic z twardą nawierzchnią

Ulice Partyzantów na Jachcicach, Agatowa na Prądach i Okólna w Łęgnowie mają już twardą nawierzchnię z płyt ażurowych. Część dedykowana pieszym została wyłożona betonową kostką. Trwają zaawansowane prace przy utwardzaniu kilku innych ulic.

Utwardzanie ulic płytami ażurowymi okazało się wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem dla wielu dróg bez twardej nawierzchni, które nie są narażone na przejazdy ciężkich pojazdów. Warunkiem jest jednak przepuszczalne podłoże. Drogowcom zależy też na utrzymaniu ciągłości utwardzanych ulic z innymi istniejącymi drogami twardymi oraz poprawie dojazdu do osiedlowych obiektów użyteczności publicznej. ZDMiKP na podstawie dotychczasowych doświadczeń, opinii mieszkańców oraz spotkań z przedstawicielami rad osiedli, w tym roku zdecydował się rozszerzyć zakres prac. W ostatnich tygodniach zakończyły się prace przy ul. Partyzantów na Jachcicach oraz Agatowej na Prądach. Po odbiorach jest także dodatkowy parking przy szkole na ul. Pod Reglami na Tatrzańskim. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski w tej technologii udało się zbudować część ul. Okólnej w Łegnowie.

Wcześniej płyty ażurowe ułożono na kilku innych ulicach:
•    Turystycznej (Opławiec)
•    Letniskowej (Opławiec)
•    Rozłogi (Glinki)
•    Widok (Miedzyń),
•    W. Siemaszkowej (Stary Fordon)
•    Jordanowskiej (Szwederowo).

Jesienią zlecone zostały dodatkowe prace. Trwają one między innymi na ul. Biedronkowej na Osowej Górze. do ul. Dzięciołowej (Osowa Góra). Przed końcem roku ekipy drogowców zbudują jeszcze kilka innych ulic:
•    ul. Lubuską (Myślęcinek)
•    ul. Dorodną (Stary Fordon)
•    ul. Głuszcową od ul. Grunwaldzkiej do ul. Kolibrowej (Osowa Góra)
•    ul. Jarząbkową od Grunwaldzkiej do Kolibrowej (Osowa Góra)
•    skrzyżowanie ulic Szczytowej i Paprociej (Miedzyń)
•    sięgacz ul. Księcia Witolda (Jachcice)

W budżecie Miasta na realizację wszystkich powyższych zadań, zarezerwowano kwotę ponad 3 mln zł.

Nie tylko ażury

W ciągu ostatnich pięciu lat powstało 35 kilometrów ulic osiedlowych z twardą nawierzchnią. Wydaliśmy na ten cel ponad 94 mln zł. Z pełną lista zadań można zapoznać się na stronie ZDMIKP