Przed nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w najbliższą niedzielę (29.01) odbędzie się 31. finał WOŚP. Na ulicach Bydgoszczy pojawi się ponad 700 wolontariuszy. Sporo będzie też imprez towarzyszących.

W tym roku Orkiestra gra pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych". W Bydgoszczy imprezy związane z WOŚP rozpoczną się już w piątek (27.01). Bydgoska Maska Krytyczna zaprasza na serduszkowy przejazd rowerowy. Początek o godz. 18 na Starym Rynku. Przed i po przejeździe będzie można wrzucić swój datek do puszki WOŚP.
W sobotę (28.01) w Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W godzinach 10-18 każdy będzie mógł sprawdzić się na ergometrze. Dla miłośników rekreacji atrakcji nie zabraknie też w dniu 31. finału WOŚP. O godz. 9.30 w Myślęcinku odbędzie się trening biegowy organizowany przez Stowarzyszenie RUN Bydgoszcz (więcej TUTAJ). W niedzielę od samego rana na ulicach naszego miasta pojawi się ponad 700 wolontariuszy z puszkami.

- Jak co roku zgłasza się sporo osób. Mamy też takich wolontariuszy, którzy od lat zbierają do puszek. Jeszcze jako dzieci robili to wspólnie z rodzicami, a teraz już jako dorosłe osoby też chcą pomagać - mówi Michał Moczadło, szef sztabu WOŚP w Bydgoszczy. Od godz. 12.15 na ustawionej na Starym Rynku scenie rozpoczną się koncerty. O 20.00 tradycyjnie pojawi się Światełko do nieba, choć tym razem wystrzelone w górę zostaną konfetti.
Cały czas można licytować (TUTAJ) przedmioty i nie tylko. Dochód zasili konto WOŚP. Wśród rzeczy przekazanych na licytację są m.in. kubek z autografem Rafała Blechacza, okulary Jerzego Owsiaka, koszulka i kolacja z piłkarzem reprezentacji Polski Jackiem Góralskim, czy wyjazd na 9 dni dla 6 osób do Chorwacji.
Tradycyjnie już w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy włączył się prezydent Rafał Bruski, który w niedzielę z puszką będzie zbierał pieniądze na ulicach miasta. Do wylicytowania są także legendarny makowiec Rafała Bruskiego i dzień w urzędzie miasta spędzony z prezydentem Bydgoszczy.
Można także zasilić e-skarbonkę WOŚP założoną przez prezydenta Bruskiego.
W niedzielę do Kina Orzeł na specjalne pokazy filmowe zaprasza też Miejskie Centrum Kultury. Biletem wstępu będzie wrzutka do puszki WOŚP. Więcej TUTAJ.