Prezydenci miast z regionu wspólnie o nadchodzących wyborach samorządowych

Prezydenci Bydgoszczy, Grudziądza, Inowrocławia, Torunia i Włocławka przyjęli wspólne stanowisko w sprawie przebiegu tegorocznych wyborów samorządowych.

Wspólne stanowisko zostało podpisane w poniedziałek 26 marca w Toruniu, w Międzynarodowym Centrum Młodzieży, podczas konwentu Prezydentów Miast Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wzięli w nim udział prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, prezydent Grudziądza Robert Malinowski, prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, prezydent Torunia Michał Zaleski, prezydent Włocławka Marek Wojtkowski oraz Sekretarze miast wspólnie z dyrektorami, zajmującymi się tematyką wyborów w poszczególnych urzędach.

Fot. Urząd Miasta Torunia

Tematem posiedzenia było szerokie omówienie aktualnego stanu prawnego w związku z zachodzącymi zmianami w ustawodawstwie wyborczym.

Podczas konwentu wykład wygłosił dr hab. Bartłomiej Michalak – profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zajmujący się badaniami związanymi m.in. z prawem wyborczym, systemami wyborczymi oraz systemami partyjnymi.

Wspólne stanowisko znajduję się TUTAJ