Prawa człowieka dla lepszego świata

W ramach miesiąca równości, różnorodności i praw człowieka zapraszamy na wykład „Wprowadzenie do praw człowieka” – który poprowadzi edukator Michał Bomastyk. Spotkanie odbędzie się 24 maja, o godz. 18 w BCOPW Gdańska 5. Wstęp jest wolny!

Czym są prawa człowieka? Jakie są prawa człowieka? Czy można je utracić? Czy mogą zostać odebrane? Czy prawa człowieka czynią nas wyjątkowymi istotami? Te pytania będą nam towarzyszyły podczas wykładu, którego celem nie jest tylko opowiedzenie o prawach człowieka, ale także wspólna dyskusja na temat tworzenia otwartego i włączającego społeczeństwa, bez dyskryminacji. Ochrona i przestrzeganie praw człowieka to niezbędne elementy układanki, polegającej na tworzeniu inkluzywnej rzeczywistości. To fundament, na którym możemy budować lepszy świat.

Michał Bomastyk – filozof i edukator; prezes Fundacji Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom, której celem są działania na rzecz budowania równościowego i włączającego społeczeństwa. Ponadto, jest doktorantem w Instytucie Filozofii UMK w Toruniu i jedną z osób koordynujących Toruńską Grupę Lokalną Amnesty International oraz Poradnię dla Równości UMK.

Wykład „Wprowadzenie do praw człowieka”, wtorek 24 maja, godz. 18.00. Bydgoskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Gdańska 5. Spotkanie otwarte.

Spotkanie odbywa się w ramach obchodzonego w naszym mieście miesiąca równości, różnorodności i praw człowieka. W maju odbywa się szereg warsztatów i spotkań dla dzieci, rodzin, seniorów i obywateli Ukrainy. Pełen harmonogram znajduje się TUTAJ.

Rok 2022 decyzją Rady Miasta Bydgoszczy ogłoszony został Rokiem Praw Człowieka. Między innymi w ramach tej inicjatywy, ale także kontynuując wcześniejsze wydarzenia związane z ogólnie rozumianą sferą tolerancji czy wielokulturowości - świętujemy w Bydgoszczy maj, jako miesiąc równości, różnorodności i praw człowieka.