Piknik NATO na Wyspie Młyńskiej. Nie może Cię zabraknąć!

Pokazy sprzętu wojskowego, musztry paradnej, a także koncerty wojskowe muzyki z różnych krajów NATO i wiele atrakcji dla mieszkanek i mieszkańców - 22 maja na Wyspie Młyńskiej odbędzie się piknik militarny z okazji 20 – lecia Centrum Szkoleniowego Sił Połączonych NATO oraz 20-lecia NATO w Bydgoszczy.

W najbliższą środę, 22 maja JFTC wspólnie z Miastem Bydgoszcz zaprasza na piknik wojskowy z okazji 20-lecia Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz 20-lecia NATO w Bydgoszczy. Rozpocznie się on o godz. 16.30 na Starym Rynku. Na jego płycie zaprezentują się oddziały reprezentacyjne z Polski, Czech i Słowacji z pokazem musztr paradnych. Później impreza przeniesie się na Wyspę Młyńską, dokąd z rynku poprowadzi mieszkańców bydgoska Orkiestra Wojskowa oraz pododdział niosący flagi państw NATO. Na Wyspie Młyńskiej czekać będą kolejne atrakcje – w tym występ wojskowego zespołu folkowego z Czech, koncerty orkiestr wojskowych z Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Nie zabraknie sprzętu wojskowego z Polski, USA i sił NATO. Będzie też tradycyjna wojskowa grochówka, a na najmłodszych czekać będzie specjalny plac zabaw.

Bydgoszcz polską stolicą NATO
W tym roku mieszcząca się przy ul. Szubińskiej jednostka JFTC świętuje swoje 20-lecie. Z tej okazji na Starym Rynku (przed Ratuszem) 8 maja br. stanęła wystawa zdjęć prezentująca 20 lat JFTC w naszym mieście. Wystawa o historii i teraźniejszości Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy będzie dostępna do czerwca.  Poza oficjalnym otwarciem wystawy również 8 maja w Porcie Lotniczym Bydgoszcz odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona 20-leciu JFTC. Przypomnijmy, że uchwałą Rady Miasta rok 2024 obchodzimy w Bydgoszczy jako Rok NATO i JFTC.