Pasja w służbie mieszkańcom

Podziękowania, życzenia, Medale Prezydenta Miasta Bydgoszczy – 11 czerwca br. świętowaliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z bohaterami tego dnia – radnymi osiedlowymi, działaczami społecznymi spotkali się Prezydent Rafał Bruski i Przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska.

- Dziękuję za Państwa zaangażowanie, aktywność, pasję w działaniu dla wspólnego dobra i rozwoju lokalnych społeczności. Codziennie, od lat działacie Państwo na rzecz swoich środowisk, często wspierając najsłabszych i potrzebujących. Wasza postawa zasługuje na głęboki szacunek – mówił podczas uroczystości Prezydent Rafał Bruski.

Poniżej lista nagrodzonych Medalami Prezydenta Miasta Bydgoszczy:

Grzegorz Borkowski – Rada Osiedla Nowy Fordon

Wieloletni działacz społeczny, ponad 14 lat aktywnie i z oddaniem włącza się w prace Rady Osiedla Nowy Fordon, szczególnie poświęca się społecznie na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Violetta Kowalska – Rada Osiedla Miedzyń – Prądy
Wieloletnia Przewodnicząca Rady Osiedla. Od 10 lat czynnie zaangażowana w działalność Bydgoskiego Stowarzyszenia Miedzyń – Prądy. Inicjatorka wielu przedsięwzięć i projektów na rzecz poprawy lokalnej infrastruktury, organizatorka licznych wydarzeń na terenie swojego osiedla, m.in. turnieju tenisa stołowego czy cyklicznych koncertów Kanał Kultura.

Dariusz Sieracki – Rada Osiedla Bydgoszcz Wschód - Siernieczek
Od 19 lat jest aktywnym działaczem Rady Osiedla, efektywnie wspierając
i podejmując szereg inicjatyw na rzecz swojego środowiska. Bierze udział m.in. w organizacji wakacyjnych placów zabaw, jest również oddanym przyjacielem corocznego turnieju piłkarskiego im. Mariana Norkowskiego.

Iwona Wantoch-Rekowska – Rada Osiedla Bydgoszcz Wschód - Siernieczek
Od 2002 roku zaangażowana w sprawy miasta i działalność Rad Osiedlowych (Kapuściska, Bydgoszcz Wschód – Siernieczek – Brdyujście, a obecnie Bydgoszcz Wschód – Siernieczek). Ze szczególnym oddaniem zajmuje się opieką społeczną skierowaną do dzieci, potrzebujących rodzin oraz seniorów.

Zygmunt Tomczak – Rada Osiedla Bydgoszcz Wschód - Siernieczek
Aktywny działacz Rady Osiedla od 2008 roku, początkowo Bydgoszcz Wschód – Siernieczek – Brdyujście, a obecnie Bydgoszcz Wschód – Siernieczek. Corocznie organizuje obchody Dnia Seniora, z zamiłowaniem i poświęceniem pracuje
na rzecz osiedlowej społeczności.

Edward Wesołowski – Rada Osiedla Bartodzieje
Długoletni działacz Rady Osiedla Bartodzieje, zaangażowany w problematykę kulturalną i prospołeczną swojego osiedla, organizator wielu festynów osiedlowych i konkursów dla dzieci, inicjator projektów dot. infrastruktury osiedla.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie”.