Park w Starym Fordonie z nowym wyposażeniem

Zlecamy pierwsze prace związane z budową infrastruktury rekreacyjnej w parku Milenijnym w Starym Fordonie. Powstanie m.in. oświetlenie alejki łączącej park z ulicą Fordońską. Wokół ścieżki montowane będą ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Park Milenijny jest położony w Starym Fordonie, pomiędzy ulicą Fordońską i Nad Wisłą – biegnącą w kierunku awaryjnej przeprawy promowej pod mostem Fordońskim. Zajmuje obszar około 15 hektarów. W jego centralnej części znajduje się duży zbiornik wodny. To  pozostałość po wyrobisku gliny na potrzeby dawnej cegielni. W ubiegłym roku sfinalizowane zostały prace nad dokumentacją. Teraz zlecamy prace budowlane. Obejmą one między innymi oświetlenie alejki łączącej ul. Fordońską z ul. Nad Wisłą, ustawienie  ławek, koszy na śmieci, tablic informacyjnych. Metalowa konstrukcja z nazwą parku stanie przy wejściu na jego teren. Obecnie trwa przetarg na realizację robót budowlanych. Po wybraniu wykonawcy i podpisaniu umowy zajmą one około 4 miesięcy.

Warto podkreślić, że w tej części miasta zrealizowaliśmy szereg innych miejskich inwestycji związanych z rewitalizacją. Najważniejsze z nich to:

• budowa nabrzeża
  • remont uliczek i wyposażenie ich w chodniki
  • zagospodarowanie terenów pomiędzy ulica Bydgoską i brzegiem Wisły na cele sportowo-rekreacyjne
  • budowa fontanny na Rynku

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. Z wynikami głosowania ostatniej edycji BBO można zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl.