Park na Kapuściskach z wygodnymi alejkami

Przygotowujemy się do odnowienia i lepszego wykorzystania leśnego parku w rejonie ul. Szpitalnej na Kapuściskach. Zadnie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Park pomiędzy ulicą mjr. H. Hubala-Dobrzańskiego, Szpitalna i Zdrowotną  jest jednym z popularnych miejsc rekreacji mieszkańców Kapuścisk. W ostatnich latach w jego sąsiedztwie, na terenie Szkoły Podstawowej nr 46, powstał park kieszonkowy. Wkrótce zbudujemy też miasteczko ruchu rowerowego. Przygotowujemy się do prac na terenach leśnych. Zamawiamy wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która będzie podstawą do prac remontowo-budowlanych przy ścieżkach w parku. Wstępnie planowane jest ustabilizownie istniejących alejek w oparciu o przepuszczalne materiały np. (kruszywo) oraz ustawienie nowych elementów małej architektury (ławki, kosze). Dodatkowo planowane jest zabezpieczenie terenów od strony ulicy mjr. H. Hubala-Dobrzańskiego przed wjazdem samochodów, ale z możliwością zachowania miejsc parkingowych. Dokumentacja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Następnie zlecone zostaną prace budowlane. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. 30 czerwca zakończyło się zgłaszanie projektów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Zgłoszono ponad 900 zadań. To rekord w historii tego programu. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.