logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Okole z kolejną estetyczną elewacją
Przy ulicy Staroszkolnej 1 zakończył się remont kolejnej wiekowej kamienicy. Wcześniej w zrewitalizowanym budynku po dawnym przedszkolu otwarte zostało Centrum Edukacyjno Społeczne mieszczące m.in. Muzeum Kanału Bydgoskiego. Trwają też prace przy miejskich kamienicach na ul. Wrocławskiej i Jasnej.


Budynek z nr 1 to 3-kondygnacyjna kamienica o funkcji mieszkalnej. Zbudowana została na planie zbliżonym do litery „L”. Główna część przylega do ulicy. Elewację frontową zdobią przede wszystkim naczółki okienne i  gzymsy. Warto również zwrócić uwagę na przejazd bramny z bogatym detalem snycerskim. Po remoncie elewacja utrzymana jest w popielato beżowej kolorystyce.

Wiosną przy ul. Staroszkolnej zakończyła się rewitalizacja miejskiego budynku z nr 10 po dawnym przedszkolu. Powstało w nim Centrum Edukacyjno-Społeczne.  To nowe miejsce spotkań dla mieszkańców – młodzieży, seniorów, ale także dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających na rzecz Bydgoszczy. Będą się tam odbywać różnego rodzaju warsztaty, wykłady i spotkania integracyjne. W budynku przy Staroszkolnej znajduje się także nowa siedziba Muzeum Kanału Bydgoskiego. Więcej informacji o nowej placówce znajduj się TUTAJ.Na Okolu trwa również rewitalizacja kilu innych miejskich kamienic. Na półmetku są prace przy ulicy Wrocławskiej 9-11. Część mieszkań będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jesienią zakończy się również kompleksowa termomodernizacja 4  kamienic stojących wzdłuż ul. Jasnej. Więcej szczegółów o zakresie tych prac znajduje się TUTAJ.