NSP – zapraszamy do punktu mobilnego

Zapraszamy mieszkańców, którzy jeszcze nie spisali się w tegorocznym spisie powszechnym, do dokonania samospisu w naszym punkcie mobilnym. 1 sierpnia czekamy na mieszkańców na Wyspie Młyńskiej.

Narodowy Spis Powszechny odbywa się raz na 10 lat, a udział w nim jest obowiązkowy dla wszystkich obywateli. Idą wakacje, nie odkładajmy tego na później. Spisz się sam, zanim Twój wakacyjny odpoczynek przerwie rachmistrz.

Pamiętaj! Zgodnie z ustawą (Ustawa Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021) nie można odmówić mu udzielenia informacji, a rachmistrz kontaktuje się tylko wówczas, gdy ktoś nie dokonał jeszcze samospisu. Po spisaniu - nie ma prawa już się do Ciebie odezwać.

Przypominamy, że od 24 czerwca rachmistrzowie rozpoczęli także realizację wywiadów bezpośrednich. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Wypełnienie aplikacji spisowej trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl.

Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy w dokonaniu samospisu, chętnie pomożemy. W najbliższą niedzielę na Wyspie Młyńskiej, przy okazji odbywającego się tam Eko Pleneru, zapraszamy do naszego mobilnego punktu spisowego. 1 sierpnia będziemy czekać na mieszkańców od 8:00 do 15:00.

Zapraszamy też do stałych punktów spisowych dostępnych na terenie miasta. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie www.bydgoszcz.pl/nsp.

Pamiętaj! Twoje dane są poufne, zbierane wyłącznie w celach statystycznych. Więcej na temat RODO można poczytać TUTAJ.