Nowy budynek z widokiem na park

Na Wzgórzu Wolności przy zmodernizowanym odcinku ul. Słowiańskiej rozpoczęła się budowa nowego 5-kondygnacyjnego budynku. Będzie on sąsiadować z parkiem, w którym planowany jest szereg inwestycji.

Fot. Materiały inwestora

Budynek powstanie na planie litery „C”. W sumie liczyć będzie 5 kondygnacji. Na ostatnim piętrze zaprojektowano mieszkania z antresolami. Dostępne będą lokale o powierzchni  od 33  do 133 metrów kwadratowych. Wszystkie mają być wyposażone w system odzysku ciepła wentylacyjnego (rekuperację).  Na każdej klatce schodowej zaplanowano windy.  Budynek będzie całkowicie podpiwniczony z parkingogarażem. Zostanie również wyposażony w instalacje solarną do podgrzewu ciepłej wody użytkowej oraz panele fotowoltaiczne, które produkować będą energie elektryczną dla potrzeb ogólnych budynku (zasilanie wind, oświetlenie). Inwestorem jest  SM Budowlani.

Budynek będzie sąsiadować z parkiem na Wzgórzu Wolności. W ubiegłym roku został przygotowany projekt jego kompleksowej rewaloryzacji. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych. Koszt tej inwestycji połączonej również z rewitalizacją parku na Wzgórzu Dąbrowskiego szacowany jest na 3,4 mln zł. Więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia znajduje się w tekście „Rewitalizacja zielonego tarasu miasta”. Inwestycja zostanie rozpoczęta po uzyskaniu wsparcia.

Ulica Słowiańska została zmodernizowana w trakcie budowy układu drogowego obsługującego centrum handlowo-usługowe „Zielone Arkady”.