Nowe miejsce do ćwiczeń i zabaw na Wyżynach

Na Wyżynach zbudujemy kolejne miejsce rekreacji. Przy szkole na ul. Bohaterów Kragujewca urządzimy m.in. plac do street workoutu. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że czekamy na propozycje zadań do realizacji w nowej edycji programu. Zostało kilka dni.

Nowe miejsce rekreacji powstanie na części utwardzonego placu pomiędzy salą gimnastyczną SP nr 60 oraz boiskiem. W ramach zadania zmontowany zostanie zestaw do street workoutu. Dla bezpieczeństwa nawierzchnia pod nim wykonana będzie z piasku płukanego. Zakres zadania obejmuje też stworzenie miejsca do bilardu nożnego. Podczas gry zadaniem uczestników jest wbicie dużych  piłek do łuz, ale zamiast kija używa się własnych nóg. Obok stanie też stół do tenisa oraz stół do piłkarzyków, który będzie dostosowany także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powstaną poza tym nowe chodniki przy których ustawione zostaną m.in. ławka, kosze na śmieci i tablica z regulaminem. Od strony istniejącego boiska zaplanowano natomiast montaż nowych wiat stadionowych. Boisko zyska dodatkowo nowe bramki.

Obecnie trwa przetarg na realizację prac budowlanych i zakup wyposażenia. Po podpisaniu umowy zajmą one około 4 miesięcy. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Warto wiedzieć

Przypominamy, że na stronie www.bdgbo.pl/ do 30 czerwca trwa zgłaszanie zadań do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. Więcej praktycznych informacji jak zgłosić zadania do kolejnej edycji znajduje się TUTAJ.