NGO’sy – dajcie się poznać!

Czerwiec upłynie w naszym mieście pod znakiem aktywności społecznych. Zachęcamy stowarzyszenia, fundacje czy kluby seniora do współorganizacji Przemarszu Kapeluszowego, Pikniku Organizacji Pozarządowych i Seniorady. Pokażcie bydgoszczanom, jak duża siła tkwi w trzecim sektorze.

Trwają intensywne prace nad organizacją społecznych wydarzeń, które nie odbędą się bez wsparcia organizacji pozarządowych. Nie możemy doczekać się wspólnej zabawy, ale wszystkie siły przenosimy teraz na organizację 3 dużych imprez, których szczegóły znajdują się poniżej. Zapraszamy stowarzyszenia, fundacje i kluby seniora do włączenia się w te wyjątkowe wydarzenia.

12 czerwca, Przemarsz Kapeluszowy
W tym roku odbędzie się 12. edycja wydarzenia dedykowanego w szczególności seniorom, ale mającego wymiar międzpokoleniowy. Nie może więc dziwić, że w tym roku przemarsz poprowadzi młodzieżowa orkiestra dęta. Dołączyć może każdy, biletem wstępu jest oryginalne nakrycie głowy.
Jeśli prowadzisz klub, stowarzyszenie, reprezentujesz większą grupę, która chciałaby przejść w korowodzie pod wspólnym transparentem, przyjdź na spotkanie organizacyjne w dniu 25 maja, o godzinie 14.00, do Centrum Organizacji Pozarządowych „Gdańska 5”.

18 czerwca, Piknik Organizacji Pozarządowych
Jego piąta edycja zgromadzi na Wyspie Młyńskiej organizacje pozarządowe, które zarówno w dedykowanych namiotach, jak i ze sceny pikniku, prezentować będą swoją ofertę i działania. Piknik będzie miał rodzinny charakter i służył będzie także promocji miejskich programów Karty Dużej Rodziny, Karty Seniora oraz Kart Młodzieży. Aby zaprezentować się na pikniku, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy REJESTRACJA UCZESTNIKÓW - PIKNIK BYDGOSKICH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH (google.com). Na zgłoszenia czekamy do końca maja liczba miejsc jest ograniczona.

12-18 czerwca, Seniorada – tydzień międzypokoleniowy
To nowa propozycja w kalendarzu miejskich wydarzeń. Międzypokoleniowe, rodzinne święto, z seniorem w centrum uwagi.
Główny program tygodnia, obejmuje szereg imprez otwartych, jak i zamkniętych, koncertów, szkoleń, spotkań, zabaw. Został stworzony przy współpracy z organizacjami społecznymi, instytucjami kultury oraz partnerami Karty Seniora. Zostanie opublikowany w najbliższych dniach na stronie www.bydgoszczseniorom.pl. Niemniej jednak do Seniorady dołączyć może każdy i zawsze – od juniora, do seniora. Organizując ciekawe spotkanie, które łączy pokolenia czy akcję promującą pozytywne relację między pokoleniami.

Chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z Biurem Aktywności Społecznej Urzędu Miasta.
W sprawie Seniorady (52) 5858 963
W sprawie Pikniku (52) 58 59 237