Najlepsi polscy żużlowcy walczyć będą w Bydgoszczy

Na torze Polonii odbędzie się jedna z rund finału Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Można już nabywać bilety na zawody, które rozegrane zostaną 27 lipca br.

Indywidualnego Mistrza Polski 2024 wyłonią trzy turnieje. Pierwszy odbędzie się 6 lipca w Łodzi, potem rywalizacja przeniesie się do naszego miasta.
- Ostatni finał IMP w Bydgoszczy odbył się w 2003 roku. Organizujemy to wspólnie z firmą One Sport. Nasza współpraca jest wzorowa, co potwierdziły już wcześniejsze imprezy. Dziękuję za wsparcie panu Wojewodzie Michałowi Sztyblowi. Tor bydgoski jest dobrze przygotowany i myślę, że będzie wspaniałe ściganie. Mamy w stawce Krzysztofa Buczkowskiego, dodatkowo cieszę się, że „dziką kartę” otrzyma także zawodnik związany z Bydgoszczą – mówi Jerzy Kanclerz, prezes ŻKS Polonia Bydgoszcz SA.
Nieoficjalnie wiadomo, że zawodnikiem z "dziką kartą" na turniej bydgoski będzie wychowanek naszego klubu Wiktor Przyjemski, który obecnie reprezentuje barwy Motoru Lublin.
Organizatorzy cyklu poinformowali, że stałą "dziką kartę", na wszystkie trzy turnieje (ostatni odbędzie się w Lublinie 10 sierpnia) otrzyma Janusz Kołodziej z Unii Leszno.
- Żużel w naszym województwie oddziałuje tak mocno, że nie było dla mnie wątpliwości, by się zaangażować. Z naszego województwa w zawodach wezmą udział Krzysztof Buczkowski, Paweł Przedpełski, Patryk Dudek i jeśli mam wskazać swojego faworyta, to patrząc na formę, chciałbym, by na podium było miejsce dla Krzysztofa Buczkowskiego – mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel.

Lider Abramczyk Polonii Krzysztof Buczkowski awans do finałowej rywalizacji wywalczył podczas Challenge rozgrywanego na torze w Pile.
Oprócz Krzysztofa Buczkowskiego o medale Indywidualnych Mistrzostw Polski powalczą również Patryk Dudek, Paweł Przedpełski (obaj Apator Toruń), Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera (obaj Orlen Oil Motor Lublin), Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów), Bartłomiej Kowalski, Maciej Janowski (obaj Betard Sparta Wrocław), Jarosław Hampel, Przemysław Pawlicki, Piotr Pawlicki (wszyscy NovyHotel Falubaz Zielona Góra), Bartosz Smektała, Janusz Kołodziej (obaj Fogo Unia Leszno), Kacper Woryna (Kroko-Plast Włókniarz Częstochowa) oraz Robert Chmiel (OK Kolejarz Opole).

Bilety na bydgoską rundę kupować można TUTAJ. Początek zawodów 27 lipca o godz. 19.