Na Kapuściskach zbudujemy strefę relaksu

Zlecamy rewitalizację kolejnych terenów zielonych na Kapuściskach. Niezagospodarowany teren pomiędzy boiskiem i miasteczkiem rowerowym przy Szkole Podstawowej nr 28 zamienimy w strefę relaksu. Zadanie do realizacji wybrali bydgoszczanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Przypominamy, że czekamy na propozycje zadań do realizacji w nowej edycji programu. Zostało tylko kilka dni.

Zgodnie z przygotowaną wcześniej dokumentacją na powierzchni 465 metrów kwadratowych przy ul. K. Baczyńskiego 1 urządzona zostanie strefa relaksu dla młodszych i starszych dzieci. Na terenie zaprojektowano przede wszystkim urządzenia gimnastyczne tworzące plenerową siłownię oraz zestaw do street workoutu. Poza tym ustawione zostaną stoły do ping-ponga, stoły do gry w warcaby oraz elementy małej architektury (ławki, kosze, wiaty zacieniające, pergole). Dojście do strefy relaksu zaplanowano poprzez istniejący chodnik.

Obecnie trwa przetarg na realizację prac budowlanych. Po podpisaniu umowy zajmą one około 3 miesięcy. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej przy szkole zbudowano nowe boiska, plac zabaw oraz miasteczko rowerowe.

Warto wiedzieć

Przypominamy, że na stronie www.bdgbo.pl/ do 30 czerwca trwa zgłaszanie zadań do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. Więcej praktycznych informacji jak zgłosić zadania do kolejnej edycji znajduje się TUTAJ.