Mobilny bilet w Twoim telefonie

W Bydgoszczy coraz więcej miejskich usług możemy opłacić swoim telefonem. Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację na telefon, dzięki której wszystkie opłaty na przejazd autobusem czy tramwajem, stają się szybsze i znacznie prostsze.

Za bilet komunikacji miejskiej zapłacimy  nie tylko kartą płatniczą ale też poprzez bezpłatną aplikację. W Bydgoszczy za bilet komunikacji można już płacić za pomocą karty płatniczej w pojeździe lub poprzez aplikację na telefon. W tym drugim przypadku wystarczy pobrać bezpłatną aplikację: SkyCash, Mint Mobile Bydgoszcz lub zBiletem.
Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy się zarejestrować i zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasilaniach konta. Zakup biletu trwa zaledwie kilka sekund, a transakcji można dokonać o dowolnej porze dnia i nocy. Bilet można kupić tuż przed wejściem do pojazdu - pojawi się w zakładce „Moje Bilety” natychmiast po zatwierdzeniu płatności.

Przypominamy, że aplikacja Dbamy o Bydgoszcz służy natomiast do zgłaszania miejskich usterek w mieście, ujętych w 9 kategoriach. Wśród nich są te związane z bezpieczeństwem i porządkiem, drogami, komunikacją miejską, uszkodzeniami, zielenią i środowiskiem, zwierzętami oraz odpadami.