logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Młyny Rothera zapraszają na twórcze ferie
Młyny Rothera tętnią życiem i goszczą zarówno mieszkanki i mieszkańców miasta, jak i gości z całej Polski. Podczas pierwszego tygodnia zimowego wypoczynku, wiele uczennic i uczniów skorzystało z oferty kreatywnych warsztatów w Młynach.


W drugim tygodniu zimowego wypoczynku, niezmiennie w Młynach Rothera czeka wiele atrakcji dla uczniów i ich rodzin. Podczas ferii zimowych (12 – 25.02) wszystkie bilety wstępu na wystawy stałe w Młynach są w cenie 10 zł za osobę. Dostępne są dwie stałe wystawy. Pierwsza z nich to „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, które pozwalają nam poznać Bydgoszcz nierozerwalnie związaną z wodą. Na wystawie cofniemy się do przeszłości i prześledzimy ostatnie 170 lat rozwoju Bydgoszczy, by następnie przyjrzeć się wyzwaniu, które nas czeka – jak uchronić wodne zasoby miasta przed kryzysem klimatycznym? Z kolei druga wystawa stała to centrum nauki „Młyn-Maszyna”, które zostało otwarte w grudniu 2023 roku, szczegóły TUTAJ. Historia Młynów zainspirowała twórców ekspozycji do odkrywania fascynującego świata nauki i techniki. Przez wiele lat w Młynach Rothera potężna maszyna mieliła zboże na mąkę. Jakie siły natury, odkrycia nauki i wynalazki techniki wprawiały ją w ruch? Pozwalają to sprawdzić stanowiska do eksperymentowania: transportowania, ważenia, czyszczenia, rozdrabniania, mielenia czy odsiewania. Angażująca, interaktywna wystawa to rozrywka dla osób w każdym wieku. - Cieszymy się, że nasze atrakcje wzbudzają duże zainteresowaniem.  Zależało nam na tym, aby zaproponować naszym gościom różnorodne formy aktywności, które sprawią, że ferie w mieście będą pełne wrażeń. Jak słyszymy od naszych gości – założenie udało się spełnić. Na warsztaty bilety rozeszły się błyskawicznie (to wydarzenia z ograniczoną liczbą miejsc), natomiast na wystawy prowadzimy ciągłą sprzedaż biletów (online i w kasie) – wystawy mogą ugościć i goszczą wszystkich zainteresowanych – mówi Anna Czarnecka kierowniczka Działu Komunikacji. Dodatkowo, budynek Młynów można zwiedzić grając w rodzinną grę turystyczną „Płyń z nurtem Młynów”. To znakomita zabawa dla gości w różnym wieku oraz sposób na poznanie ciekawostek z młyńskiej historii. Gra dostępna jest bezpłatnie, karty są do odbioru w holu budynku na parterze.

W czasie ferii Młyny są otwarte przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do czwartku w godz. 10-18, a od piątku do niedzieli w godz. 12-20. Bilety na wystawy stałe można zakupić TUTAJ lub w kasie Młynów.