Miłośnicy żeglugi śródlądowej spotkali się w Bydgoszczy

W poniedziałek (24.06) rozpoczęła się w naszym mieście World Canals Conference 2024. To coroczne wydarzenie dla miłośników żeglugi śródlądowej, odbywające się na przemian w Europie, Azji i Ameryce.

-Bydgoszcz jest wyjątkowa ponieważ czerpie korzyści ze swojego położenia nad dwoma rzekami - Brdą i Wisłą oraz Kanałem Bydgoskim, które tworzą Bydgoski Węzeł Wodny. Uczestnicząc w Światowej Konferencji Kanałów 2024, dzieląc się naszymi doświadczeniami i najlepszymi praktykami, możemy wytyczyć kurs ku przyszłości, w której transport wodny i turystyka będą rozwijać się z maksymalnym poszanowaniem natury, przynosząc korzyści nie tylko Bydgoszczy, ale także miastom i regionom na całym świecie - mówił do uczestników konferencji Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Uroczyste otwarcie World Canals Conference 2024 odbyło się w Teatrze Kameralnym, ale uczestnicy konferencji spotykać się będą w różnych miejscach.
World Canals Conference 2024, to wydarzenie tworzące sposobność do  dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce oraz osadzenia ich w kontekście międzynarodowym. Jest również okazją do wymiany poglądów, pomysłów, a przede wszystkim poznania rozwiązań stosowanych w innych krajach w zakresie dróg wodnych. W 2019 roku wydarzenie odbyło się w Chinach, w 2021 w USA, przed rokiem w Niemczech, a już dziś wiadomo, że w 2025 r. po raz kolejny spotkanie odbędzie się w USA.

W Bydgoszczy spotykają się eksperci, naukowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele władz publicznych, a także promotorzy wykorzystania śródlądowych dróg, także w celach turystycznych.

Oprócz spotkań nad Brdą i Wisłą, uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić inne ważne miejsca na śródlądowych drogach wodnych w Polsce podczas wyjazdów studyjnych organizowanych w ramach konferencji, która zakończy się w środę, 26 czerwca.