logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Mikołajki w mieście – nudy nie będzie!




Już w najbliższą środę Mikołajki Z tej okazji miejskie instytucje kultury przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych bydgoszczan. Poniżej przedstawiamy najciekawsze wydarzenia. Od 6 grudnia na Starym Rynku będzie można odwiedzać bożonarodzeniową szopkę.


Mikołajki w Filharmonii
6 grudnia (środa), godz. 18:00

Filharmonia Pomorska zaprasza na koncert mikołajkowy w wykonaniu orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis oraz Chóru Dziecięcego, podczas którego zabrzmią niezapomniane piosenki dla dzieci. Usłyszmy utwory Jerzego Wasowskiego,  które od lat bawią, uczą i przekazują najważniejsze wartości, dlatego tak bardzo są cenione przez rodziców i nauczycieli - m.in. „Odmieniony cały świat” czy „Kostek Mostek, Czy to szczotka, czy to jeż?”).
Bilety – 40 zł (normalny)/30 zł (ulgowy) do nabycia TUTAJ.

ABC. Sensoryczne spotkanie z książkami i sztuką dla najmłodszych w WiMBP
6 grudnia (środa), godz. 17:00 – 18:00

„CzyTamŚwiat” to spotkania dla rodziców i dzieci w wieku od 2 roku do 7 lat. Formuła obejmuje warsztaty, na których dzieci nie tylko rozkochają się w książkach. Zetkną się też z innymi dziedzinami sztuki, np. muzyką, plastyką, tańcem, a nawet kulinariami. Wszystko to w formie wspierającej ogólny rozwój dziecka i procesy integracji sensorycznej. W oparciu o temat książek z danego spotkania, dzieci poznają świat przez wzrok, słuch, dotyk, smak oraz węch. Zajęcia, według własnego pomysłu, poprowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, filolożka polska, pedagożka i absolwentka studiów z zakresu terapii i diagnozy SI. Nie zabraknie  mikołajkowego akcentu."Sensoryczne spotkania z książkami i sztuką dla najmłodszych, CzyTamŚwiat", realizowane są przez Fundację 12 Kamienica przy finansowym wsparciu Miasta Bydgoszczy. Dzięki temu zajęcia są nieodpłatne, jednak obowiązują zapisy drogą mailową:tuczytam@op.pl, w temacie wiadomości wpisujcie "czytam, projekt, ABC", podajecie swoje imię i nazwisko oraz wiek i imię Waszego dziecka (dzieci) i swój numer telefonu. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły TUTAJ.

Magiczny urok zimy jak list zamknięty w butelce – warsztaty międzypokoleniowe
6 grudnia (środa), godz. 16.00-17.30, Barka Lemara, ul. Spichlerna 1 (nabrzeże Brdy)

Czysta Bydgoszcz wspólnie z WiMBP w Bydgoszczy, zapraszają na zimową odsłonę warsztatów recyklingowych dla dzieci i dorosłych. Odrobina fantazji i szczypta blasku  – tylko tyle potrzebujesz, żeby stworzyć na zwykłej butelce skąpany w śniegu zimowy pejzaż, magicznie podświetlony od środka.
Zajęcia są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy tel.: 512 806 564.

Mikołajki w Kinie Orzeł

6 grudnia (środa),  godz. 17:00/18:00
W środę, 6 grudnia najmłodsi bydgoszczanie zobaczyć będą mogli m. in. film „Kicia Kocia pod choinkę” oraz „Małe Animocje – Szczęście Mikołajka”. Mikołajkowa propozycja Kina Orzeł adresowana jest do widzów powyżej 3 roku życia. Zestaw świątecznych animacji stworzony został specjalnie z okazji mikołajkowego święta.
Seanse odbędą się w środę (06.12) o godz. 17.00 i 18.00. Bilety i szczegóły TUTAJ.

Zapraszamy również na Jarmark Świąteczny, podczas którego zarówno na tych najmłodszych, jak i trochę starszych będzie czekał św. Mikołaj. W środę (06.12) spotkacie go w godz. 16:30 – 18:00. Na pewno nie zabraknie czasu na pamiątkowe zdjęcie ze świątecznym gościem. Tego dnia na jarmarku atrakcji będzie znacznie więcej. Sceną będą rządzić animatorzy a  na Starym Rynku stanie szopka bożonarodzeniowa.