logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Mikołajki na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym
Już jutro Mikołajki (06.12) - idealna okazja, żeby odwiedzić Bydgoski Jarmark Świąteczny. Tego dnia nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będzie można spotkać się ze św. Mikołajem, wylosować upominek, a elfy i anioły częstować będą drobnymi słodkościami. Na Starym Rynku stanęła dzisiaj (05.12) szopka Bożonarodzeniowa.


W środę 6 grudnia zapraszamy na Mikołajki na Jarmarku Świątecznym. Na Placu Teatralnym, ulicy Mostowej i Starym Rynku od godz. 16.30 wypatrujcie św. Mikołaja. O 16:00 na scenie pojawią się animatorzy z grupy Funimki - dobra zabawa gwarantowana. Animatorzy będą zabawiać dzieci na terenie jarmarku aż do godziny 19.00, podczas koncertów scenicznych w wykonaniu Marceliny Bociek (17.00-18.00) oraz uczestników zajęć szkoły muzycznej Piotra Klimka „Gitara Gra” (18.00-19.00). Od 16.30 każdy chętny będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i szczudlarzami, którzy w strojach elfów i aniołów częstować będą drobnymi słodkościami. Wystawcy tradycyjnie przeznaczyli dla najmłodszych gości Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego upominki ze swoich stoisk. Będzie można je wylosować w namiocie przy scenie od godziny 16.30. Aby wziąć udział w zabawie trzeba zrobić zdjęcie na jarmarku (liczymy na pomoc rodziców), umieścić na Facebooku albo Instagramie swoim (młodzież) lub rodzica (dzieci) i oznaczyć #BydgoskiJarmarkŚwiąteczny. Następnie wystarczy udać się do niebieskiego namiotu przy scenie, pokazać facebookowe zdjęcie organizatorom i wylosować kupon. Zabawa będzie trwała do wyczerpania kuponów.

Szopka Bożonarodzeniowa stanęła na Starym Rynku
Podczas wizyty na jarmarku, warto zajrzeć do szopki, która tradycyjnie stoi w zachodniej części Starego Rynku, w sąsiedztwie ulic Niedźwiedzia i Batorego. Konstrukcję szopki wykonali uczniowie na zajęciach warsztatowych w Zespole Szkół Drzewnych. Za aranżację wnętrza szopki odpowiedzialni byli uczniowie i nauczyciele Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego. – Podobnie jak rok temu w szopce znajdują się w drewniane figury wykonane przez uczniów z naszej szkoły – mówi Julia Stępniewska, aranżerka wnętrz, nauczycielka z bydgoskiego plastyka. W poniedziałek rozpoczął się montaż figur. W sumie jest ich trzynaście. Obok Świętej Rodziny są również Trzej Królowie, anioły oraz zwierzęta - bawół, owca, owce, osioł. W środku klimatu dodają lampki, na frontonie zawieszono podświetlaną gwiazdę betlejemską. Szopkę na Starym Rynku odwiedzać można do 6 stycznia 2024 r.