Magdzińskiego Fest 2

Wystawa fotografii neonów bydgoskich, wykład i uliczny koncert – te i inne atrakcje czekają nas podczas 2. święta ulicy Magdzińskiego. Warto zaplanować piątkowe popołudnie (18 października br.) w centrum miasta. Wstęp jest wolny.

Wraca wydarzenie, które po raz pierwszy odbyło się kilka lat temu na ul. Magdzińskiego. Wspomniana ulica od tego czasu przeszła spore zmiany. Wyremontowano już wszystkie elewacje, dodano nowe oświetlenie oraz otwarto halę targową. Współfinansowane z budżetu Bydgoszczy, organizowane przez Menedżera Starego Miasta i Śródmieścia wydarzenie, tak jak poprzednim razem, ma przypomnieć mieszkankom i mieszkańcom o potencjale tej ulicy.
Czeka na nas dobrze znany koktajl atrakcji. Będzie wyjątkowe podświetlenie i pokazy świetlne, DJ Lesu i muzyka na ulicy oraz jak zwykle sporo historii. Na początek w planie jest oprowadzanie z przewodnikiem — Katarzyną Kociniewską z Bylotu, która ujawni tajemnice drzemiące w kamienicach. Odwiedzający obejrzą także nietypową wystawę zdjęć dawnych bydgoskich neonów. W hali targowej odbędzie się wykład połączony z dyskusją o bydgoskich neonach, architektonicznych „klockach" oraz nietypowych detalach architektury XX wieku. Wykład poprowadzi specjalistka w tej świetlnej dziedzinie — dr Emilia Ziółkowska-Ganc, a w dyskusji o „klockach" weźmie udział Maciej Bakalarczyk.
Na ulicy spotkamy szczudlarzy, artystów światła, będzie malowanie twarzy i neonowa niespodzianka. Do tego specjalne oferty miejscowej gastronomii i okazja do wyjątkowych zdjęć.

Szczegółowy rozkład jazdy:
17.00 -19.15 spacery z przewodnikiem (start - 17:00, 17:45, 18:30 - zbiórka pod Fontanną Dzieci bawiące się z gęsią) - Katarzyna Kociniewska
17.00 - 22.00 „Bydgoskie aleje świateł" - wystawa fotografii bydgoskich neonów
17.00 - 22.00 Dj Lesu prezentuje-muzyka na ulicy
18.00 - 19.00 Hala Targowa — wykład o neonach i rozmowa o „klockach" - dr Emilia Ziółkowska-Ganc, Maciej Bakalarczyk
18.00 - 22.00 szczudlarz i artyści światła, malowanie twarzy
19.00 - 22.00 podświetlenie