Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora TPB

Miasto Bydgoszcz ogłosiło konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Szukamy osoby, która poprowadzi bydgoską scenę przez 4 sezony artystyczne.

Konkurs ogłosiliśmy w związku z rezygnacją dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy Wojciecha Stefaniaka z dalszego sprawowania tej funkcji.
Od kandydatek/kandydatów oczekujemy przede wszystkim zaangażowania w realizację misji i celów statutowych instytucji na poziomie lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym; kontynuacji projektu pn. Festiwal Prapremier w dotychczasowej koncepcji lub nowej  formule zaproponowanej w programie instytucji na lata 2024-2028; zapewnienia bieżącej współpracy instytucji z Miastem w zakresie realizacji inwestycji pn. Modernizacja i przebudowa infrastruktury Teatru Polskiego; przygotowania nowego modelu i strategii działalności instytucji w zmodernizowanej siedzibie (aktualizacja statutu, regulaminu organizacyjnego, nowe formy działalności merytorycznej); współpracy z Miastem oraz innymi podmiotami w zakresie realizacji celów i zadań lokalnych strategii, polityk i programów, w tym programu Sieci Miast Kreatywnych UNESCO, do której należy Miasto Bydgoszcz; podejmowania działań w celu pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowych.

Konkurs zostanie przeprowadzony w 2 etapach – sprawdzenie ofert pod względem formalnym bez udziału uczestników oraz rozmowa kwalifikacyjna. Konkurs przeprowadzi Komisja Konkursowa powołana odrębnym zarządzeniem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Na zgłoszenia czekamy do 14 sierpnia br. do godz. 16:00 . Za datę złożenia oferty uważa się datę jej  nadania. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Oferty prosimy przesyłać na adres  Biura Kultury Bydgoskiej UMB (ul. Sielanka 8A, 85-073 Bydgoszcz) bądź składać osobiście w sekretariacie Biura.
Postępowanie konkursowe chcielibyśmy zakończyć do 31 października 2024 roku.

Ogłoszenie o konkursie zawierającej wymogi oraz terminy obowiązujące w postępowaniu można znaleźć TUTAJ.